Aktywny urlop w Kudowie

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Aktywny urlop w Kudowie

Latem lubisz górskie wędrówki i jazdę na rowerze, a zimą stawiasz na jazdę na nartach? Jeśli przy okazji chcesz pozwiedzać i zobaczyć ciekawe miejsca, Kudowa Zdrój będzie dla ciebie idealnym celem podróży. Nie tylko aktywnie spędzisz urlop, ale też będziesz miał szansę cofnąć się w czasie, odwiedzając kilka ciekawych miejsc. A wszystko w pięknych okolicznościach przyrody.

W Kudowie znajdziesz spokój i wiele atrakcji

noclegi kudowa zdrójZacznijmy od tego, że jeśli chodzi o noclegi kudowa zdrój nie pozostaje w tyle za innymi górskimi ośrodkami. Ta leżąca w Kotlinie Kłodzkiej miejscowość to nie tylko uzdrowisko z ofertą dla kuracjuszy. Na miejscu znajdziecie ofertę noclegową hoteli, pensjonatów, prywatnych kwater czy ośrodków wypoczynkowych. Wygodną miejscówkę przygotowano dla rodzin, grup przyjaciół czy par. Do dyspozycji w Kudowie są apartamenty, całe domki, z balkonami, tarasami i ogrodami, w których można zorganizować ognisko. Do tego piękne widoki z okna. Wiele ośrodków oferuje dodatkowe usługi dla turystów. Ci, którzy zimą przyjeżdżają na narty, mogą liczyć na serwis i wypożyczalnię. Osoby, które wolą jazdę na rowerze, będą mieli możliwość wypożyczenia dwóch kółek. Kolejnym argumentem za wyjazdem do Kudowy Zdroju jest fakt, że nocleg możecie zarezerwować w bliskiej odległości od wyciągu czy trasy rowerowej albo szlaku pieszego. Zresztą, nie samą aktywnością żyje turysta. Kudowa Zdrój i okolice mogą się pochwalić wieloma miejscami, które warto zwiedzić. Do Parku Zdrojowego możecie się wybrać, by spróbować leczniczej wody. Godna uwagi jest Kaplica Czaszek. To wyjątkowe miejsce ze ścianami wyłożonymi ludzkimi kośćmi. Ciekawą atrakcja jest Szlak Ginących Zawodów, czyli miejsce, które przeniesie was w dawne czasy. Na miejscu można się dowiedzieć i zobaczyć, jak kiedyś pieczono chleb, tkano czy wyrabiano garnki. Do tego jeszcze skansen z nieużywanymi od lat przedmiotami. Poza tym także muzea, parki linowe czy skałki. Chętni mogą również odwiedzić park wodny. I jeszcze inna możliwość. Położenie Kudowy sprawia, że stała się ona idealną bazą wypadową do Czech. Dzień spędzony u naszych sąsiadów z południa też może być ciekawą opcją.

Nie ma większego znaczenia, czy do Kudowy Zdroju jedziemy w pojedynkę, jako para czy grupa znajomych. Nie jest istotne, czy chcemy pojeździć na nartach, pospacerować po górach czy po prostu odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody, oddychając świeżym powietrzem. Wszystko to znajdziemy w Kotlinie Kłodzkiej. Rozbudowana baza hotelowa także zachęca do odwiedzin. Cisza okolicznych lasów sprawi, że choć na chwilę zapomni się o problemach dnia codziennego.