Bezbolesne przekłuwanie uszu w Poznaniu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Bezbolesne przekłuwanie uszu w Poznaniu

Od stuleci kobiety noszą kolczyki. Stały się one niejako atrybutem kobiecości. Dodają uroku oraz stanowią doskonałą ozdobę naszego ciała. Drobne mieniące się w blasku światła sztucznego i naturalnego kolczyki możemy zauważyć już u kilkumiesięcznych dziewczynek. Niewątpliwie dzisiejszym światem rządzi moda oraz przywiązanie do długoletniej tradycji, która wywiera na nas szczególny nacisk.

Jak przekłuć uszy?

przekłuwanie uszu w PoznaniuSzybkie, a zarazem bezbolesne przekłuwanie uszu w Poznaniu odbywa się za pomocą popularnej od lat metody blomdahl medical ear piercing, którą potocznie nazywa się przekłuwaniem uszu przy użyciu pistoletu. Jak wygląda cały zabieg? Płatek ucha zostaje umieszczony w kompaktowym urządzeniu, które wcześniej zostaje wyposażone w ostry kolczyk przebijający na wylot powierzchnię ucha. Dzięki szybkiemu wykonaniu oraz bezbolesności zabieg ten zazwyczaj stosuje się u dzieci. Jedyną niedogodnością jest głośny dźwięk, który często wywołuje płacz u naszych maluchów. Nie mniej jednak taki zabieg ma o wiele więcej zalet niż wad. Ogromną zaletą jest również fakt, iż kolczyk zostaje umieszczony w uchu już w momencie przebicia tkanki. Jeżeli chcemy przekłuć uszy dziecku lub panicznie boimy się już samego widoku igły, a krew wywołuje u nas omdlenia to z pewnością będzie to najlepsza forma z możliwych pod warunkiem, że chcemy przekłuć miękką warstwę ucha. Jeżeli marzymy o kolczyku w chrząstce to jesteśmy zmuszeni do skorzystania z innej metody, która wykorzystuje igłę. Niewątpliwie jest to zabieg o wiele mniej przyjemny chociażby ze względu na strach przed ostrymi narzędziami. Nie mniej jednak wcale nie jest aż tak bolesny. Dla osób o niskim progu bólowym istnieje możliwość skorzystania z preparatów znieczulających w postaci szybko działających kremów. Dla wytrzymałych i odważnych klientów nie ma takiej potrzeby. Najważniejsze w obu metodach jest przede wszystkim zachowanie zasad aseptyki i antyseptyki, których zadaniem jest niedopuszczenie do zakażenia oraz szybkie gojenie się powstałej rany.

Planując przekłucie uszu warto zdecydować się na formę, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jeżeli chcemy przekłuć miękką część ucha to jak najbardziej możemy skorzystać z metody nazywanej potocznie pistoletem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych dzieci oraz osób, które boją się zabiegów wykonywanych przy użyciu ostrych narzędzi oraz które wiążą się z widokiem krwi. Jeżeli jednak chcemy przekłuć małżowinę uszną nieco wyżej w okolicy twardej chrząstki musimy zdecydować się na przekłucie przy użyciu specjalnej igły.