Bieżnik jako dekoracja i ochrona stołu

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Bieżnik jako dekoracja i ochrona stołu

Każda gospodyni domowa zastanawia się jak w piękny sposób nakryć stół kuchenny. Jest to miejsce wielu spotkań i musi on się prezentować doskonale w każdej chwili. Doskonałą alternatywą dla obrusów jest zastosowanie specjalnego bieżnika. Coraz częściej jest on kupowany na stół. Jest estetyczny, ale również chroni powierzchnię stołu przed barwiącymi płynami lub tłustym jedzeniem. Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, które łatwo dopasować do stylu wnętrza kuchennego.

Zastosowanie bieżnika na stół w kuchni

bieżniki na stół w kuchniBieżnik można stosować zarówno na duży stół kuchenny jak i na ławę. Biegnie on przez środek blatu, wzdłuż dłuższego boku. Bieżniki na stół w kuchni pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale również chronią stół przed wszelkimi zarysowaniami, zabrudzeniami oraz gorącymi naczyniami mimo tego, że w odróżnieniu od obrusu nie zakrywa całej przestrzeni stołu. Świetnie podkreślają walory tego mebla kuchennego. Nadaje on eleganckiego charakteru wnętrzu. Można go kłaść bezpośrednio na obrusie lub zupełnie samego. Bieżniki wytwarza się w różnych rozmiarach. Ważne żeby jego długość była dwa razy większa niż szerokość. Podczas jego wyboru warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany. Można dostać go z naturalnych lub sztucznych materiałów. Len i bawełna są naturalnymi materiałami, a bieżniki z nich wykonane świetnie sprawdzą się jako codzienne nakrycie stołu. Drugim typem materiału jest organza i organdyna. Są to przezroczyste i cienkie tkaniny. Stosuje się je głównie w obrusach jako ich wierzchnie wykończenie, ale również przy bieżnikach takie rozwiązanie może się sprawdzić. Najpopularniejsze są bieżniki wykonane z poliestru. Są one plamoodporne, praktyczne i przy tym tanie. Są dobre jeżeli mamy w domu dzieci, a nasz stół często ulega zabrudzeniu. Bieżnik powinno się dobierać do stylu wnętrza. Biel, błękit i odcienie szarości świetnie się nadadzą jeżeli chcemy nadać swojej kuchni subtelnej elegancji. Jeżeli chcemy podkreślić mocny charakter tego pomieszczenia to warto wybierać wśród takich kolorów jak czerwony, granat lub czerń. Nowoczesne bieżniki są bardziej lub mniej zdobione. Mogą być one również ozdobione dodatkowymi koronkami lub haftami.

Zastosowanie bieżnika w kuchni sprawdzi się jako doskonała dekoracja, która równocześnie będzie w pewien sposób chroniła powierzchnie stołu. Bieżniki są produkowane z różnych materiałów, w różnych kolorach i w zależności od reszty wystroju wnętrza mogą być bardziej lub mniej zdobione. Świetnie sprawdzą się jeżeli mamy piękny, dekoracyjny stół i nie chcemy go w całości zasłaniać obrusem. Bieżniki są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Żeby dobrze się prezentowały powinny być nieco dłuższe niż stół.