Biżuteria na pokazach mody i jako prezent

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Biżuteria na pokazach mody i jako prezent

Ostatnimi czasy na polskich i światowych wybiegach mody zaczął królować nowy bardzo modny trend. Poza pięknymi kreacjami znanych domów mody i najznamienitszych projektantów zaczęto pokazywać cudowną biżuterię. Nieziemskiej klasy świecidełka niejednemu zawróciły w głowie. Zdarza się nawet czasem, iż to właśnie biżuteria wysuwa się na pierwszy plan w takim pokazie.

Szklana biżuteria Murano na specjalne okazje

modna biżuteria muranoBiżuteria Szklana wkroczyła z fanfarami na światowe rynki stosunkowo nie dawna, chociaż swoje korzenia ma w starożytności. Była wtedy doskonale znana za sprawą wysp Murano stąd jej dzisiejsza nazwa. Jest to mały archipelag składający się z 7 sąsiadujących ze sobą małych malowniczych wysepek połączonych ze sobą dodatkowo w zjawiskowy sposób mostami. Tam właśnie w czasach antycznych przeniesiono wielkie piece szklarskie, niezbędna do wytopu tego materiału. Przeprowadzka była konieczna ze względu na strach przed pożarem kontynentalnych Włoch. Wysepką wyszło to zdecydowanie na plus, rozwinęło to te małe prowincje w znaczący sposób i dało im międzynarodową sławę. Biżuteria Murano dostępna jest niemal we wszystkich kategoriach. Piękne kolorowe szło zdobi pierścionki, naszyjniki, wisiorki, duże wisiory, wszelakie bransoletki czy diademy. Zazwyczaj szkło jubilerskie połączone jest dodatkowo ze złotem i srebrem, czasem dodane są szlachetne kamienie jak onyxy czy lapis lazuli. Popularne są komplety składające się z kolczyków i naszyjnika o tej samej dekoracji szklanej. Szkło zwane również wenecki jest wielobarwne, często powiada zdobienia florystyczne lub geometryczne. Od kilku ostatnich sezonach modna biżuteria murano nie znika z pierwszych miejsce zakupowych wyborów. Stała się ona już niejako klasykiem sprzedażowym i nie ustępuje kroku srebrnym czy złotym świecidełkom. Spowodowane jest to zapewne nieprzeciętnym wyglądem. Na koniec warto wspomnieć, iż przy zakupie prawdziwego szkła Murano zawsze dostajemy certyfikat jest o autentyczności.

Biżuteria jest bardzo dobrym pomysłem na prezent dla ukochanej osoby. Okazji do obdarowanie takim cennym podarkiem jest dużo. Czy to święta Bożego Narodzenia lub też prezent od Mikołaja. Różnorakie rocznice – ślubu, zaręczyn a nawet pierwszego pocałunku. Można również obdarować solenizanta w dniu urodzin. W kalendarzu znajdziemy więcej uroczystych okazji – Dzień Matki czy też Dzień Babci. Biżuteriom ze szklanymi dodatkami może obdarować także siostrą, czy narzeczoną w dniu obrony Pracy Magisterskiej czy przy okazji awansu w pracy.