Bluza kucharska, czyli profesjonalizm na kuchni

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Bluza kucharska, czyli profesjonalizm na kuchni

Nigdy nie sądziłem, że w przyszłości będę zajmował się gotowaniem. Nic na to nie wskazywało – nie odbywałem nauki w tą stronę, nigdy też nie byłem tym specjalnie zainteresowany. Jak jednak wiadomo, los jest dość kapryśny i pokierował mnie w tą, a nie inną stronę. Jak to się stało? Wszystko zaczęło się od przeprowadzki do innego miasta, gdy postanowiłem „pójść na swoje” z dala od rodziców – nowy start, świeże miasto, wszystko w zasięgu ręki. Jak się jednak okazało, nie wszystko jest tak kolorowe, a jednak trzeba za coś płacić rachunki…

Bluza kucharska i ciężkie początki pracy

bluza kucharska sklepDlatego też zacząłem szukać pracy. Nie było to proste zadanie – pracodawcy nie są teraz chętni zatrudniać osób bez żadnego doświadczenia i świeżo po studiach, przez co miałem ogromne trudności ze znalezieniem stałego miejsca dla siebie. Jako że oszczędności też nie pozostają na zawsze, zacząłem czuć na karku oddech desperacji. Wtedy „obniżyłem poprzeczkę” i wysłałem CV dosłownie wszędzie, gdzie tylko mogłem. Dostałem odpowiedź – pomocnik kucharza. Bez wahania przyjąłem ofertę – nie był to szczyt moich marzeń, ale chociaż mogłem zacząć zarabiać na swoje utrzymanie. Pierwszego dnia dostałem swoją bluzę kucharską. Czym ona jest i jak się prezentuje? Jest to typowa koszula kucharzy, jaką widuje się zwykle na filmach, najczęściej w „otwartych restauracjach” przy dużych, stalowych blachach, gdy kucharz organizuje dla gości swoiste show. Jest to koszula o dwóch rzędach równoległych guzików i z wysokim kołnierzem, zwykle o niezwykle prostym kroju. Szczerze przyznam, że gdy pierwszy raz się w niej obejrzałem, byłem zaskoczony, jak profesjonalnie się w niej prezentuję! Leżała świetnie, a całość wyglądała jakbym miał być gotowy w każdej chwili wyjść do gości, by odebrać podziękowania! Osobiście otrzymałem białą z krótkim rękawem, ale widziałem że ważniejsi, starsi stażem kucharze noszą czarne z długim rękawem. Później okazało się, że wybór jest znacznie większy – jeżeli chodzi o ubranie takie jak bluza kucharska sklep internetowy ma w ofercie najróżniejsze kroje i kolory, jednak u nas w restauracji różnice te był w pewnym stopniu podziałem rangi kucharza.

Dość szybko przyzwyczaiłem się zarówno do noszenia bluzy kucharskiej, jak i do samej pracy pomocnika. Nie było łatwo, ale koniec końców okazało się, że nawet to lubię! Tworzenie wyśmienitych potraw, próbowanie, sprawdzanie, do tego ten profesjonalny wygląd… Czego tu nie lubić? Przyzwyczaiłem się do tego stopnia, że zostałem na dłużej – na tyle długo, by otrzymać swoją własną, czarną koszulę starszego kucharza!