Bogactwo wyboru kaw ziarnistych

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Bogactwo wyboru kaw ziarnistych

Wybór kaw jest obecnie ogromny. Możemy wybierać spośród jej różnego typu, postaci, smaku i kraju pochodzenia. Najlepsze z nich kupimy w specjalistycznych sklepach zajmujących się sprowadzaniem najlepszych kaw. Te dobrej jakości możemy również coraz częściej kupić w supermarketach i sklepach spożywczych. Ich duży wybór znajdziemy również online. Warto smakować różne jej rodzaje i znaleźć swoją ulubioną. 

Wybór najlepszej kawy ziarnistej

kawa ziarnistaNajlepsze kawy to te pochodzące z egzotycznych dla nas krajów – Kenii, Brazylii, Kolumbii, Gwatemali, Kostaryki cz Etiopii. Każda z nich smakuje nieco inaczej, ma inny aromat i smak. Na smak kawy będzie wpływał również jej stopień palenia. Im mocniejszy tym kawa będzie bardziej intensywna i mocna. Generalnie możemy większość ziaren kawy na świecie podzielić na dwa typy. Są to przede wszystkim Arabica oraz Robusta. To ta pierwsza uważana jest przez smakoszy za bardziej subtelną i wartą uwagi. Kupując kawę najczęściej kupujemy mieszanki ziaren np. mieszanki ziaren Arabica. Nie wszyscy jednak jesteśmy zwolennikami całych ziaren, nie każdy z nas ma ekspres lub młynek do kawy. Niekiedy wybieramy więc kawę już zmieloną lub rozpuszczalną. Smakosze i amatorzy dobrej kawy podkreślają jednak, iż taka kawa nie ma wiele wspólnego z prawdziwymi ziarnami zmielonymi tuż przed spożyciem. Są jednak zwolennicy takich wersji kaw. Warto jednak zwracać uwagę, aby wybierana przez nas kawa rozpuszczalna nie miała dodatków w postaci antyzbrylaczy, cukru czy mleka w proszku. Warto wybierać tę jak najbardziej zbliżoną postacią do tych naturalnych. Taka kawa ziarnista ma zdecydowanie więcej aromatu który unosi się już podczas jej mielenia i przygotowywania. Jest ona częściej lepszej jakości – mamy przed sobą całe ziarna, bez żadnych dodatków. Możemy przygotowywać ją w ekspresie ciśnieniowym lub przelewowym. Dobrym rozwiązaniem będzie również zakup młynka do kawy. Koszt takiego urządzenia nie jest duży – waha się zazwyczaj w okolicy kilkudziesięciu złotych. Zakup takiego młynka daje nam komfort samodzielnego przygotowania kawy od podstaw co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. 

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów, smaków i typów kaw. Wśród nich znajdziemy te rozpuszczalne, kawę w kapsułkach, mielone lub całe ziarna. To właśnie ta ostatnia jej postać będzie dla nas najbardziej wartościowa. Całe ziarna możemy używać do ekspertów różnego rodzaju jak i mielić ją przed zaparzeniem w młynku. Tak przygotowana kawa będzie zdecydowanie bardziej aromatyczna i smakowita.