Budowę domu zacząłem od kupienia bloczków

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Budowę domu zacząłem od kupienia bloczków

Całkiem niedawno podjęliśmy z żoną decyzję o budowie własnego domu. Nie wiedziałem jeszcze z czym się to wiąże, ale wiedziałem, że musimy to zrobić. Musimy w końcu zacząć budować swój własny dom. Nasz synek ma już ponad sześć lat i chcieliśmy zapewnić mu komfort i wygodę dorastania. Kilka lat temu kupiliśmy niewielką działkę właśnie z myślą o tym, żeby się budować. Teraz dojrzeliśmy do tej myśli, więc zaczęliśmy snuć bardzo poważne plany. Zaczęliśmy od wynajęcia architekta do zrobienia projektu.

Każda budowa zaczyna się od fundamentów

bloczki fundamentowe lublinKiedy już mieliśmy projekt od architekta to mogliśmy planować kolejne kroki. Wiadomo, że każda budowa zaczyna się od wylania czy postawienia fundamentów. Ja od razu powiem, że nie jestem specjalistom w dziedzinie budowlanej. Nawet nie mam o tym większego pojęcia. Od razu zacząłem od tego, że z projektem pojechałem do firmy budowlanej, która miała ogarnąć wszelkie prace budowlane. Dowiedziałem się co mam zamówić w hurtowni materiałów budowlanych. W całej rozpisce najważniejsze były bloczki fundamentowe Lublin, których potrzebne były ogromne ilości. Zdecydowałem się na bloczki w polecanych rozmiarach oraz strukturze. Zamówiłem kilka tysięcy tych bloczków, bo potrzebne będą zarówno na fundamenty jak i na późniejszy etap budowy. Miałem całą rozpiskę zakupów budowlanych, które musiałem zrealizować. Wszystko udało mi się kupić w jednym miejscu, choć oczywiście nie wszystko było dostępne od ręki. W każdym razie na zrealizowanie zamówienia i dostarczenie mi go na działkę musiałem poczekać kilka dni. Co więcej, nie spodziewałem się nawet, że te bloczki będą zajmowały tyle miejsca. Myślałem, że to się wszystko zmieści na kilku metrach kwadratowych. A wyszło na to, że na większej części działki stoją wielkie paki bloczków. Na szczęście wszystko co było mi potrzebne udało mi się zamówić i przywieziono mi na działkę. Nie zapłaciłem zbyt wiele, bo spodziewałem się większego rachunku za te wszystkie materiały. W każdym razie firma budowlana może startować z budową.

Na początek budowy najważniejsze są bloczki, z których zrobi się fundamenty. Fundament można wylać na zrobione wcześniej szalunki, ale taki postawiony na bloczkach jest ponoć o wiele solidniejszy. Dzięki dobrej współpracy z firmą budowlaną doskonale wiedziałem, co mam zamówić na swoją budowę. Lada chwila zaczną budować się fundamenty. Nie wiem ile czasu potrwa cała budowa, ale najważniejsze są fundamenty i na nie mamy wszystko to co nam potrzebne. Teraz pozostaje tylko patrzeć jak Nasz dom będzie piął się w górę.