Bydgoskie strefy gospodarcze

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Bydgoskie strefy gospodarcze

Bydgoscy włodarze zainwestowali ostatnio bardzo dużo pieniędzy w stworzenie bardzo korzystnych rozwiązań dla przedsiębiorców. Szczególnie głośna była budowa nowoczesnych stref gospodarczych wraz z infrastrukturą. Zapewniło to doskonałe miejsce na działania wszystkich przedsiębiorców, którzy zazwyczaj mają problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca na prowadzenie swojej działalności. Miasto zapewnia także ciekawe ulgi podatkowe dla osób zakładających tam firmę.

Gdzie znaleźć dużą i ogrodzoną działkę przemysłową na terenie Bydgoszczy?

ogrodzone działki przemysłowe - bydgoszczNie tylko w Bydgoszczy, ale także w wielu innych miastach jest problem z uzyskaniem miejsca na prowadzenie działalności produkcyjnej. Problemem jest zarówno odpowiednie miejsce, jak i częste protesty mieszkańców, którzy nie życzą sobie, aby firmy powstawały za płotem ich domów. Dobrą praktyką jest to, aby władze miast już wcześniej zastanowiły się nad tym problemem i przygotowały odpowiednie miejsce dla przyszłych przedsiębiorców. Odpowiedzią są strefy gospodarcze, będące terenami pod przyszłą działalność gospodarczą, często wyposażone w odpowiednią infrastrukturę, taką jak drogi i odpowiednie przyłącza. Na takie inwestycje władze otrzymują często także dofinansowanie z programów unijnych, które może wykorzystać na ich budowę. Trzeba zaznaczyć, że takie strefy najczęściej są lokalizowane tak, aby nie przeszkadzały mieszkańcom, dlatego odpowiadają one wszystkim. Jeśli chcemy zakupić ogrodzone działki przemysłowe – Bydgoszcz będzie miała dla nas odpowiednią propozycję, gdyż takie miejsca już posiada. Do takich stref można bez problemu dojechać, gdyż poprowadzono już tam utwardzone drogi, a także dojeżdża tam komunikacja miejska, która w przyszłości może dowozić pracowników. Nie ma też problemu z wodą czy też prądem, gdyż wszystkie przyłącza są także poprowadzone do wszystkich działek. Oszczędza to przedsiębiorcom przede wszystkim wiele czasu, które musieliby poświęcić na organizowanie tego wszystkiego, a liczy się przecież to, żeby firma działała jak najszybciej.

Miasto chcąc przyciągnąć nowe firmy na swój teren zapewnia także dość korzystną ulgę w podatkach. Można naprawdę wynegocjować wiele, na przykład zwolnienie z podatków gruntowych na kilka lat. Dzięki temu firma będzie mogła się rozwinąć bez zbyt dużych obciążeń, co jest ważne – szczególnie w początkowym etapie prowadzenia działalności gospodarczej. Takie podejście miasta sprawia, że strefy gospodarcze bardzo szybko się rozwijają i zapełniają z dnia na dzień. Trzeba się spieszyć, aby także dla innych tego miejsca nie zabrakło.