Charakterystyka owczarka podchalańskiego

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Charakterystyka owczarka podchalańskiego

Rasy psów stróżujących dla zwierząt hodowlanych zostały wybrane ze względu na duże zapotrzebowanie więzi społecznych niż wiele innych ras oraz wygląd fizyczny, który sugeruje, że ten pies jest właśnie naszym przyjacielem. Owczarek podhalański jest bardzo łagodny. Przez wielu ludzi został również wybrany ze względu na podstawowe cechy uważności, wiarygodności i ochrony w swoich działaniach na przykład podczas pilnowania owiec.

Czym się wyróżnia owczarek podhalański?

szczeniaki owczarka podhalańskiegoOwczarki podhalańskie są wyjątkowo opiekuńcze i tolerancyjne wobec swoich podopiecznych. Mają również instynktowne reakcje, aby najpierw ostrzec swojego podopiecznego przed zagrożeniami, a nie natychmiast zaatakować. Właściciele hodowli, którzy odnieśli sukces, biorą te naturalne zachowania owczarków podhalańskich i uważnie je monitorują i zachęcają do kupna gdy ich szczenię dorasta. Te wrodzone cechy mogą być tak silne, że niektóre dorosłe osobniki, które nigdy nie były uspołecznione z bydłem jako szczenięta, nadal będą wybitnymi opiekunami ze względu na silne, instynktowne zachowania, które posiadają. Ze względu na swój rozmiar i wygląd, są czasami mylone przez społeczeństwo z psami ras ochronnych. Odziedziczone cechy tych psów są powodem, dla którego warto zaadoptować szczeniaki owczarka podhalańskiego. Te rasy są doskonałymi stróżami i nie brakuje im instynktów opiekuńczych, które wykazują wobec swoich podopiecznych. Innym rasom brakuje chęci do pracy na zewnątrz w trudnych warunkach pogodowych. Inne nie mają wzrostu, zwinności. To są również powody, dla których warto posiadać owczarka podhalańskiego. Wiele ras tworzy doskonałe, wszechstronne psy hodowlane, ale należy pamiętać, że to działa w dwie strony. O takie pieski trzeba dbać, trzeba je kochać i szanować, a odwzajemnią się z pewnością tym samym. Średnia wielkość miotu dla polskiego owczarka podhalańskiego to od pięciu do ośmiu szczeniąt. Ponieważ polski owczarek podhalański jest rasą wysoce niezależną, wczesna socjalizacja i szkolenie są wysoce zalecane dla szczeniąt, jeśli chcesz, aby twój pies był pupilem rodzinnym i dogadywał się z nieznajomymi.

Średnia długość życia polskiego owczarka podhalańskiego wynosi około dwunastu lat. Ma dobrą kondycję i wytrzymałość. Te psy wymagają długiego codziennego spaceru, aby spełnić wymagania dotyczące ćwiczeń, a także doceniają ogrodzone podwórko, po którym można biegać. Te psy zwykle nie żyją dobrze w mieszkaniach w blokach, ponieważ tam nie są aktywne. Jako rasa górska polski owczarek podhalański ma grubą sierść, która chroni go przed zimnem i niepogodą.