Co to jest HHW (odpady domowe niebezpieczne)?

Według EPA „przeciętne gospodarstwo domowe wytwarza rocznie ponad 20 kg niebezpiecznych odpadów domowych”. W Europie w której jest około 126 milionów gospodarstw domowych, wytwarzających ponad 1 260 000 ton odpadów. Jest to ekstrawagancka ilość odpadów niebezpiecznych i ważne jest, aby środowisko upewniło się, że odpowiednio je utylizujesz. HHW to każdy produkt gospodarstwa domowego, który może się zapalić, reagować po wprowadzeniu do innych chemikaliów, spowodować wybuch, być żrący lub nawet toksyczny.
Przykłady utylizacji odpadów niebezpiecznych w gospodarstwach domowych
Kleje, farby lateksowe i olejne, rozcieńczalniki i zmywacze, rozpuszczalniki do smarów i rdzy, środki do czyszczenia drewna i metali, lakier do paznokci, zmywacze, kosmetyki, pasty i środki do czyszczenia w gospodarstwie domowym, środki do czyszczenia piekarników, środki spustowe, płyn zapalniczki, fungicydy i środki do konserwacji drewna, środki owadobójcze, chwastobójcze, trucizny na szczury, zużyty olej i filtry oleju, wtrysk paliwa i środki do czyszczenia gaźników, środki przeciw zamarzaniu, akumulatory, żeby wymienić tylko kilka. Dlaczego powinieneś pozbywać się go w odpowiedni sposób? Niezwykle ważna jest prawidłowa utylizacja odpadów niebezpiecznych z gospodarstwa domowego, ponieważ jeśli tego nie zrobisz, będą konsekwencje. Na przykład wylewanie odpadów do kanalizacji może poważnie wpłynąć na wodę pitną, ponieważ stacje uzdatniania wody nie mogą przetwarzać i odfiltrowywać tych szkodliwych substancji. Możesz także pomyśleć: „Wyrzucę to do śmieci”, ale dzięki temu materiały te trafią na wysypiska śmieci, które mogą wyrządzić szkodę pracownikom i zanieczyścić glebę, i to nie tylko, ale także nielegalne. Pamiętaj, że utylizacja ciepłej wody jest ważna nie tylko dla środowiska, ale także dla bezpieczeństwa innych osób. W samym 2012 r. Miało miejsce 28 591 wypadków z odpadami niebezpiecznymi, a liczba ta najprawdopodobniej wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat. (Odpady niebezpieczne). Skonsultuj się z lokalną agencją zajmującą się ochroną środowiska, zdrowiem lub odpadami stałymi.
Niebezpieczeństwa związane z toksycznymi odpadami są dalekosiężne i dotyczą przyszłości. Jeśli nie zostaną właściwie zutylizowane, materiały te mogą się zapalić, skorodować pojemniki (nawet metalowe), spowodować wybuch, uwolnić toksyczne opary, truciznę (przez wdychanie lub połknięcie) i zanieczyścić wody gruntowe. W większości miejsc, w tym w Kanadzie, nieumiejętne usunięcie tych przedmiotów może spowodować poważne kłopoty z rządem. Utylizuj niebezpieczne odpady we właściwy wyedukowany i rutynowy sposób!