Coraz częściej stawiamy na czyszczenie suchym lodem

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Coraz częściej stawiamy na czyszczenie suchym lodem

W przemyśle coraz częściej wykorzystywane są drogie maszyny, składające się z wielu części oraz zespołów złączy i śrub. Niektóre elementy nie są nawet widoczne, gdyż są bardzo głęboko osadzone wewnątrz urządzeń. Do czyszczenia maszyn coraz częściej wybierana jest usługa piaskowania suchym lodem. Metoda ta nie tylko czyści urządzenia, ale też je konserwuje i chroni przed rdzą oraz powstawaniem korozji. Nadto, czyszczenie stosowane jest zwykle dwa, czy trzy razy do roku z uwagi na jego efektywność. 

Wybieramy usługę piaskowania suchym lodem

kompleksowe usługi czyszczenia suchym lodemNie ulega najmniejszej wątpliwości, iż obecnie jedną z najbardziej popularnych metod czyszczenia urządzeń wykorzystywanych w przemyśle jest piaskowanie. Coraz więcej firm oferuje kompleksowe usługi czyszczenia suchym lodem, które są bardzo efektywne w usuwaniu wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń powstających w procesie produkcji. Samo czyszczenie polega na puszczeniu strumienia powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się granulki lub kryształki lodu. Taki strumień potrafi dotrzeć do najgłębiej osadzonych elementów maszyn i w widoczny sposób usuwa osad, zastygły lakier, czy rozlaną farbę. Jest znacznie skuteczniejsze od tradycyjnego czyszczenia mechanicznego przy użyciu wody z detergentami, które nie zawsze są bezpieczne dla naszego środowiska. Piaskowanie jest też wydajniejsze i starcza na dłuższy okres czasu. Możemy przeprowadzać je dwa lub trzy razy do roku. Stosowane jest też do czyszczenia maszyn stosowanych nawet w przemyśle spożywczym. Lód nie pozostawia po sobie żadnych zacieków ani smug, które trzeba byłoby jeszcze dodatkowo wycierać i polerować. Postawienie na lód zamiast na tradycyjne piaskowanie nie powoduje żadnych zarysowań na czyszczonych powierzchniach wykonanych ze stali, które mogłyby powstać podczas czyszczenia urządzenia piaskiem. Efekty czyszczenia widziane są praktycznie gołym okiem, gdy od części maszyn odpada osad, czy inne zanieczyszczenia. Nadto, lód ma właściwości konserwujące, co zapobiega pojawianiu się rdzy prowadzącej do szybkiej korozji maszyn.

Jeśli chcemy korzystać z naszych maszyn wykorzystywanych w przemyśle przetwórczym lub spożywczym jak najdłużej, do ich czyszczenia powinniśmy wybierać usługę piaskowania suchym lodem. Czyści on dokładnie wszystkie części każdego urządzenia, jest bardzo skuteczne i bezpieczne dla środowiska, gdyż nie używamy do niego żadnych detergentów. Lód zabezpiecza powierzchnie przed korozją oraz nie pozostawia po sobie żadnych zacieków oraz smug. Nadto, nie rysuje czyszczonych powierzchni, które często tworzone są ze stali.