Czego jeszcze nie wiemy o nagrobkach cmentarnych?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Czego jeszcze nie wiemy o nagrobkach cmentarnych?

Pomniki cmentarne różnią się kształtem, materiałem, kolorem, rozmiarem. Najpopularniejszym i najbardziej rozpowszechnionym materiałem do wyrobu nagrobków jest granit. Wynika to z jego naturalnych właściwości – wytrzymałości, odporności na wahania temperatury, trwałości. Istnieje wiele rodzajów granitu. Różnią się między sobą składem, strukturą i kolorem. Pomniki nagrobne wyraźnie pokazują różnorodność odcieni. Są nagrobki czarne, szare, zielone, czerwone, różowe, niebieskie, a naturalny kolor dzięki szlifowaniu i polerowaniu nie blaknie z biegiem lat.

Różnorodność pomników cmentarnych

cmentarne pomniki we włocławkuStandardowe pomniki mają formę prostokątnej płyty. W tej kategorii często znajdują się produkty z lekko pochyloną lub lekko falującą górą. Na dole pomnik może się lekko zwęzić. Czasami częścią pomnika jest rzeźba przedstawiająca na przykład zrozpaczoną matkę. Coraz częściej zamawiamy pomniki w formie kaplicy. Ekskluzywny nagrobek pomoże podkreślić i utrwalić w pamięci osobiste cechy zmarłego, jego sposób życia. Najbardziej optymalnym dla materiału jest grawerowanie laserowe, które jest wysokiej jakości i niedrogim sposobem zdobienia. Nagrobki i pomniki fotograficzne różnią się nie tylko kształtem, ale także orientacją – pionową lub poziomą. Pierwsza opcja jest najczęściej używana do wyznaczenia pojedynczego pochówku. Taka orientacja pozwala na dowolne umieszczenie zdjęcia zmarłego, imienia i lat życia. Pomniki poziome są bardziej odpowiednie dla grobów podwójnych, czyli rodzinnych. Cmentarne pomniki we Włocławku dostaniemy w wielu rozmiarach. Obejmuje to szerokość, wysokość i grubość. Średnia wysokość nagrobka wynosi jeden metr, a szerokość zależy od orientacji pomnika. Grubość waha się do dwudziestu centymetrów. Na pomnikach wykonanych z lekkich materiałów grawer jest słabo widoczny, dlatego stosuje się do nich złocenia liter i artystyczne malowanie portretów. Krzyże, kwiaty, winiety są często używane jako ozdoby. Małe elementy, takie jak te, pięknie uzupełniają przód, nie odejmując jednocześnie klasycznego wyglądu pomnika.

We Włocławku możemy dostać szeroką gamę pomników z granitu, marmuru i granitu polimerowego, jednak z tych wszystkich materiałów to właśnie granit jest najbardziej popularny i jednocześnie opłacalny pod wieloma względami. W katalogach firmy można zobaczyć setki modeli nagrobków, które różnią się między sobą. Nagrobki można urozmaicić również wazonami, ławkami i ciekawymi ogrodzeniami. Można również samodzielnie coś zaproponować i przedstawić projekt firmie, która będzie tworzyła nagrobek cmentarny.