Czym jest fotowoltaika?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Czym jest fotowoltaika?

Elektrownie w Polsce zasilane są węglem. Jak wszyscy dobrze wiemy, węgiel jest wyczerpywalnym źródłem energii. Eksperci twierdzą, że na terenie naszego kraju mamy złoża węgla kamiennego jeszcze na zaledwie trzydzieści lat. W momencie, gdy skończy się ten węgiel, to będzie trzeba go sprowadzać z zagranicy, co jest bardzo drogie. Elektrownie węglowe nie są zbyt przyjazne środowisku. To właśnie z tych dwóch powodów warto inwestować w odnawialne źródła energii elektrycznej, zwłaszcza że możemy mieć taką małą elektrownię na własność.

Budowa instalacji fotowoltaicznej

fotowoltaika w LublinieJeśli chcemy zainwestować w odnawialne źródła prądu na własny użytek, to najłatwiej jest zainstalować na dachu swojego domu baterie słoneczne. Baterie słoneczne to właśnie fotowoltaika w Lublinie jest ona bardzo popularna. Wielu właścicieli prywatnych domów decyduje się na montaż takiej instalacji. Dzięki takiej instalacji, jesteśmy wstanie zaoszczędzić nawet do czterdziestu procent energii elektrycznej. W ten sposób wysokość naszych rachunków za energię elektryczną znacznie spadnie. Nie tylko zaoszczędzimy dość sporo gotówki, to dodatkowo zadbamy o nasza planetę. Tego typu instalacje są w stu procentach ekologiczne. Kluczem do tego, aby taka instalacja była efektywna, jest jej montaż. Instalacja musi być przede wszystkim odpowiednio zamontowana. W innym wypadku nie będzie tak efektywna jakby mogła być. Baterie słoneczne muszą być skierowane w stronę południa, ponieważ wtedy są najdłużej oświetlane przez promienie słoneczne i mogą produkować większą ilość prądu. Nie możemy pozwolić na to, aby część instalacji była w zacienionym miejscu, ponieważ panel słoneczny, który jest zacieniony nie produkuje w ogóle energii elektrycznej. Dlatego jeśli wokół naszego domu rosną drzewa, które mogłyby rzucać cień na instalację, to musimy je wyciąć. Ważne jest także to, aby użyć odpowiednich mocowań do paneli słonecznych. Muszą być one wykonane z dobrej jakości stali nierdzewnej, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność, żę cała instalacja trzyma się stabilnie.

Montaż takiej instalacji nie jest skomplikowany. Możemy go wykonać samodzielnie, wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach montażu tego typu instalacji. Jednak jeśli nie czujemy się na siłach i istnieje dość duże ryzyko, że nie wykonamy takiego montażu poprawnie, to warto skorzystać z profesjonalnej firmy. Będziemy mieć wtedy pewność, że wszystko zostanie zrobione tak jak należy. Oczywiście za taką usługę musimy zapłacić, ale jest to relatywnie niska kwota.