Czym jest Nexus w Scrumie?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Czym jest Nexus w Scrumie?

Jest dosyć dużo różnych sposobów dzięki którym można postarać się o poprawę wydajności swojej pracy. Z pewnością metodologia Agile jest dosyć popularna w ostatnim czasie, ze względu na jej wielką skuteczność. W firmach najważniejsze są zyski, dlatego też sposoby które mogą je poprawić są z cała pewnością czymś niezwykle cennym. Jestem pewien że będziecie zadowoleni mogąc zauważyć jak wasza praca staje się coraz lepsza pod względem wydajności oraz efektywności.

O co chodzi z popularnym Nexusem?

nexus agileJednak w przypadku Agile jest dosyć dużo pojęć z którymi niekoniecznie ludzie są zaznajomieni. Chciałbym  tym tekście krótko opisać o co chodzi z Nexusem, który z tego co zauważyłem jest opisywany przede wszystkim w artykułach po angielsku. Dlatego też ktoś znający przede wszystkim polski język może mieć problemy ze zdobyciem wiedzy na jego temat. Ogółem chodzi tu o większe projekty niż normalnie. Jak wiadomo w przypadku Scrum tworzy się zespół, który poprzez odpowiednie zarządzanie może wykonywać dane oprogramowanie, czy też różne inne projekty w zależności od rodzaju firmy. Jednak niekiedy zdarza się tak, że dany projekt jest zbyt duży dla jednego zespołu. Wtedy można postarać się o kooperację wielu zespołów, na czym właśnie polega Nexus. Dokładnie to stosuje się tutaj od trzech do dziewięciu zespołów, w przypadku których odpowiednio się postępuje według zasad Nexusa. Można sobie wyobrazić jak skuteczne może to być, jeśli te wszystkie zespoły mogłyby ze sobą skutecznie współpracować. Zwykle w przypadku tak dużych grup osób problemem jest kooperacja, jednak dzięki zasadom które przedstawia Nexus Agile, można liczyć na jak najlepsze efekty. Jest to więc dobry sposób, na poprawę wydajności oraz efektywności  przypadku dużych firm. Nie można sobie pozwolić na zlekceważenie tego rodzaju metod, bo jeśli będziecie robili to wszystko byle jak, to nie spodziewajcie się zbyt dobrych efektów. Z całą pewnością Nexus może pomóc w ogromnym stopniu. Skala trudności w przypadku tak wielu zespołów jest duża, więc dobrze jest polegać na sprawdzonych metodach.

Warto przejrzeć chociaż wszelkie zasady według których działa Nexus. Myślę że uświadomicie sobie wtedy, jak bardzo skuteczne to może być. Oczywiście jeśli będziecie chcieli jak najlepiej to wszystko ogarnąć, to dobrze byłoby pójść na jakiś kurs, gdzie wszystko zostanie dobrze wyjaśnione. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości wystarcz że spytacie się osoby prowadzącej o to co was interesuje, przez co jest to dobra forma nauki czegoś takiego.