Czym jest vending?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Czym jest vending?

W Polsce pomimo rozwoju technologii, wciąż sprzedaż bezpośrednia jest najpopularniejszą formą robienia zakupów. Zaraz na drugim miejscu są zakupy internetowe, które ciągle się zwiększają i dopiero na na ostatnim miejscu są zakupy za pośrednictwem automatów. W Japonii, czy w Stanach Zjednoczonych ludzie bardzo często korzystają z automatów i kupują w nich nawet drobną elektronikę, kosmetyki, e-papierosy, czy ochraniacze na buty dostępne w szpitalach. 

Jakie produkty kupimy w automacie vendingowym?

vendingW sprzedaży bezpośredniej, dokonamy zakupu tylko w czasie kiedy sklep jest otwarty, to główne ograniczenie tej formy. Dlatego przewagą zakupów internetowych, czy w automatach, jest fakt, że możemy ich dokonać siedem dni w tygodniu i przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Vending oznacza formę sprzedaży, w której nie uczestniczy człowiek. Każdy może samodzielnie coś kupić i odebrać dany produkt. Maszyny vendingowe w Polsce istnieją w stosunkowo krótko i nasycenie nim kraju jest niewielkie w stosunku do innych krajów. W sprzedaży dostępne są różne modele automatów, które mogą sprzedawać produkty wymagające specjalnych warunków. Najpopularniejsze są kawomaty i maszyny oferujące batony, razem z chipsami i czekoladkami. Jednak myśląc o vendingu musimy też wziąć pod uwagę liczne biletomaty, parkomaty, paczkomaty, czy nawet automatyczne budki fotograficzne. Prowadzenie biznesu opierającego się o automaty, może być całkiem opłacalny i stabilny, szczególnie jeżeli będą one rozmieszczone w dobrych miejscach i będą oferowały różnorodny asortyment. Taka sprzedaż jest dużo tańsza niż klasyczna w sklepie, bo nie musimy zatrudniać sprzedawcy, ani wynajmować powierzchni sprzedażowej, czy magazynowej. Wszystko się mieści w jednej maszynie. Jej obsługa jest banalnie prosta i szybka. Klient musi najpierw wybrać interesujący produkt i przycisnąć przycisk w panelu administracyjnym. Następnie dokonuje on zapłaty w formie gotówki, albo kartą płatniczą i zatwierdza transakcję. Po paru sekundach wybrany produkt znajduje się w kieszeni podającej towar.

W maszynie vendingowej kupimy gotowe kanapki, jogurty, świeżo wyciskane soki, oraz różne paczkowane produkty spożywcze. Specjalnie dopasowane maszyny umożliwiają sprzedaż napojów w puszkach, czy butelkach. Znajdziemy także automaty ze specjalnym przeznaczeniem, które się nadają do sprzedaży lodów, gdyż posiadają wbudowane agregaty chłodnicze, które utrzymują stałą, ujemną temperaturę. Właściciel automatu musi jedynie dbać o uzupełnianie zapasów prosuktów.