Dezynfekcja w mieszkaniu po przebyciu koronawirusa

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Dezynfekcja w mieszkaniu po przebyciu koronawirusa

Często zadajemy sobie pytanie, jak zdezynfekować mieszkanie, w którym przebywała osoba z koronawirusem. Istnieje kilka opcji. Przede wszystkim, jeśli to Ty nie byłeś zarażony musisz chronić siebie i swoich bliskich. Aby to zrobić, musisz przeprowadzić pełne czyszczenie w salonie, kuchni, przedpokoju, a także stale wietrzyć te. Koronawirus jest niestabilny w środowisku zewnętrznym, dlatego wszystkie powierzchnie można skutecznie zdezynfekować przeprowadzając regularne czyszczenie na mokro dowolnymi detergentami. W zasadzie to wystarczy.

Jak zdezynfekować mieszkanie po koronawirusie?

dezynfekcja - koronawirusNaukowcy wydali zalecenia, które pomogą w dezynfekcji mieszkania. Warto się z nimi zapoznać. Poniżej przedstawiono kilka wybranych zaleceń, które można zastosować. Najpierw trzeba zetrzeć kurz ze wszystkich powierzchni. Po drugie, trzeba odkurzyć lub zamieść mieszkanie w tym trzeba wytrzepać wszystkie dywany. Po trzecie, zmienić pościel we wszystkich miejscach do spania i zmień wszystkie ręczniki. Nie trzeba wyrzucać ich wystarczy tylko wyprać w gorącej wodzie. Po czwarte czyszczenie na mokro i dezynfekcja – koronawirus ginie podczas kontaktu nawet ze słabym detergentem. Przetrzyj wszystkie powierzchnie wilgotną szmatką i detergentem do użytku domowego, w tym ramki do zdjęć, obrazy, telewizory, półki, szafki, ściany, podłogi i inne miejsca. Wybór w sklepach jest teraz ogromny. Można również skontaktować się z firmami sprzątającymi, ale nie wszystkie z nich dezynfekują mieszkania przed wirusami. Jeśli firma świadczy taką usługę, z reguły stosuje środki antyseptyczne do całkowitej dezynfekcji lokalu. Do dezynfekcji używa się środków antyseptycznych na bazie alkoholu. Pracownik zakłada maskę, rękawiczki i kombinezon. Za pomocą sprayu rozpyla środek antyseptyczny na wszystkich powierzchniach, a następnie wyciera go wilgotną szmatką. Po obróbce powierzchni i pracach wykończeniowych rękawice, maski i kombinezony, jeśli są jednorazowe, są usuwane. Wszystko dlatego, aby nie przenosić koronawirusa dalej no i oczywiście, aby pracownik dezynfekujący pomieszczenie był bezpieczny. 

Czasami dezynfekcję przeprowadza się tak zwaną suchą mgłą, którą nie można wykonywać samodzielnie. Do zabiegu w pomieszczeniu stosuje się różne środki przeciwko owadom, grzybom, mikroorganizmom – które wstrzykuje się do powietrza pod ciśnieniem, tworząc mglistą chmurę. Środki te działają również na koronawirusa, a zaletą tej metody jest to, że równomiernie rozprowadzają się na obrabianych powierzchniach, wnikając we wszystkie pęknięcia.