Dlaczego trawnik należy regularnie kosić?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Dlaczego trawnik należy regularnie kosić?

Jestem dosyć leniwą osobą, dlatego po tym jak kupiłam sobie mieszkanie dosyć mocno zaniedbałam trawnik na podwórku. Szczerze mówiąc, potrafiłam nie kosić trawy nawet przez kilka tygodni i pozwalałam żeby rośliny same się rozmnażały niczym na łące. Kiedyś przyszła do mnie sąsiadka, zdziwiona moją postawą. Zaczęłam z nią dyskusje na temat tego, dlatego i kiedy powinno się kosić trawnik, oraz jakie to ma wady i zalety. Dowiedziałam się od niej wielu interesujących rzeczy na ten temat.

Zdecydowałam się na regularne koszenie trawy

koszenie trawnikaPrzede wszystkim sąsiadka stwierdziła, że koszenie trawnika w sposób regularny jest ważny ze względów higienicznych i zdrowotnych. W takich wysokich trawach często zagnieżdżają się owady i insekty, takie jak bardzo groźne dla człowieka kleszcze. Regularne koszenie trawnika w stylu angielskim, to znaczy na bardzo krótko pozwala zapobiegać zagnieżdżaniu się takich owadów. Poza tym, koszenie trawnika jest bardzo ważne również dlatego, że wtedy woda lepiej wsiąka w glebę i zachowana jest odpowiednia równowaga kwasowo – zasadowa gleby. Nie mniej ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest to, że trawa która jest regularnie koszona wzrasta w lepszej kondycji i jest bardziej zielona. Do tego wszystkiego dochodzą także względu estetyczne. Koszone trawniki przede wszystkim wyglądają o wiele lepiej niż takie trawiaste dżungle. Łatwiej jest też znaleźć miejsce, gdzie trawa się przerzedziła i dosiać w tym miejscu trawę, żeby było równo. Muszę przyznać, że sąsiadka zachęciła mnie do tego, aby stosować na swoim podwórku regularne koszenie trawnika. Zakupiłam nawet specjalną kosiarkę do koszenia trawnika. Była to kosiarka – traktorek, dzięki czemu koszenie trawnika stało się dla mnie bardzo proste i przyjemne. Byłam bardzo zadowolona z zakupionego sprzętu przeznaczonego do koszenia trawnika, tym bardziej że udało mi się go dostać w bardzo dobrej, niskiej cenie, jednej z najlepszych na rynku biorąc pod uwagę taki sprzęt ogrodniczy.

Już po kilku tygodniach przekonałam się, że koszenie trawnika to dosyć prosta sprawa. Jest to lekka czynność, pod warunkiem że tak jak ja posiada się profesjonalny sprzęt do tego przeznaczony. Jednakże, najważniejsze było dla mnie to, ze koszony trawnik rzeczywiście zaczął wyglądać o wiele lepiej niż trawnik który nie był koszony od dłuższego czasu. Byłam bardzo zadowolona z tego, że sąsiadce udało się mnie przekonać do tego, aby kosić trawnik przed moim domem. Koszenie trawnika okazało się dla mnie bardzo relaksującym zajęciem.