Dlaczego warto stosować opryski na komary?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Dlaczego warto stosować opryski na komary?

Większość komarów jest uważana za bezużyteczne szkodniki. Komary są jednymi z najbardziej niebezpiecznych żywych stworzeń na świecie. Mówi się, że około dwóch milionów ludzi umiera każdego roku, ponieważ niektóre owady przenoszą potencjalnie śmiertelne choroby, takie jak malaria lub gorączka krwotoczna. W Polsce alergicy przez ugryzienie komarów mogą doznać ataku astmy powodującej duszność. W związku z tym należy stosować opryski, by je zwalczać.

Z jakich powodów stosować opryski przeciw komarom?

skuteczny oprysk na komaryDlatego, ponieważ ryzyko infekcji jest również bardzo duże, a ugryzienie komara jest prawie niezauważalne. Komar wysysa krew, ale także wstrzykuje ślinę w skórę. Właśnie dlatego komar gryzie, po czym następuje swędzenie. W łagodne letnie wieczory wiele osób szczególnie lubi przebywać w ogrodzie, na balkonie lub na tarasie. To denerwujące, gdy komary zakłócają sielankę. Ale co pomaga przeciwko krwiopijcom? Skuteczny oprysk na komary, który jest najlepszym rozwiązaniem. Właśnie,ażeby mieć święty spokój od tych owadów warto go zastosować. Szczególnie w wilgotne dni. Po opadach komary mają wystarczającą ilość wilgoci atmosferycznej powodującej idealne warunki dla swojego potomstwa w ciepłych temperaturach. Samce komarów mają trąbkę, za pomocą której mogą pić nektar z roślin. Z drugiej strony samice komarów mają trąbę, którą mogą gryźć, aby wysysać krew. Jest to trochę dla nas skomplikowane i brzmi dość drastycznie, dlatego nie ma sensu poddawać się i stosować środki owadobójcze. Komary mają stosunkowo długą żywotność. Rozwój od zniesienia jaja do gryzącego komara zajmuje około dwóch tygodni w temperaturze dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Samice komarów mają żywotność do sześciu tygodni, komary męskie umierają znacznie wcześniej. No i najgorsze jest to, że mogą przenosić różne choroby. Aby to zrobić, owad musiałby wypić krew od chorego żywiciela. Przez zasysanie krwi następnego żywiciela wirus zainfekowanego żywiciela może być przenoszony przez wydzielanie śliny komara. Dlatego opryski są pomocne, by chronić zdrowie.

Aby jak najmniej komarów przedostało się do domu lub ogrodu, wskazane jest, aby dać im niewiele okazji do rozmnażania się w pobliżu. Komary składają jaja w stojącej wodzie – nawet w wypełnionych konewkach lub doniczkach. Dlatego zawsze należy usunąć wszelkie pozostałości wody. A wokół zrobić koniecznie opryski. Również na rośliny, ponieważ komary niszczą także plony. Trzeba więc działać szybko i skutecznie, zanim nadejdzie sezon letni, by odstraszyć te natrętne komary.