Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

 

Język angielski to obecnie najczęściej używany język na świecie — jest językiem oficjalnym lub półoficjalnym aż w ponad sześćdziesięciu krajach. Według statystyk, na całym świecie aż półtora miliarda ludzi, czyli 20% całej populacji ziemi posługuje się tym językiem na co dzień. Oznacza to, że można porozumieć się aż z jedną piątą ludności świata, znając tylko jeden język — angielski.

Czy istnieje możliwość dofinansowania na kurs angielskiego?

angielski - dofinansowanie na kursNie ma się więc co dziwić, że język angielski jest najczęściej wybieranym do nauki językiem obcym. Jego znajomość umożliwia porozumienie się z ludźmi w wielu różnych zakątkach świata, co znacznie ułatwia i uprzyjemnia podróże. Ponadto znajomość tego języka jest jednym z najczęstszych kryteriów wymaganych do spełnienia w celu zdobycia danej pracy. Z tych powodów popularność kursów językowych w Polsce nie maleje, a wręcz ciągle rośnie. Choć najbardziej skutecznie języków obcych uczą się małe dzieci, nie oznacza to, że nauka angielskiego przez osoby dorosłe nie jest możliwa. Wręcz przeciwnie, wiele osób zaczyna naukę nawet będą już na emeryturze i doskonale z tym sobie radzą! Bardzo pomocne są w tym kursy językowe, gdzie nauka pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela przebiega jeszcze szybciej i sprawniej. Wiele firm oferuje kursy indywidualne oraz grupowe. Grupy są często dzielone według wieku kursantów, a także ich zainteresowań lub poziomu znajomości języka. Podział kursantów na grupy wiekowe jest szczególnie wygodny dla osób starszych, które mogą czuć się niekomfortowo wśród młodzieży. Uważa się jednak, że najbardziej efektywny (choć wciąż mało popularny) jest podział uczniów na grupy zainteresowań. W takiej sytuacji osoba prowadząca może dostosować tematykę zajęć w taki sposób, by były one maksymalnie interesujące dla kursantów, w efekcie czego nauka języka będzie jeszcze przyjemniejsza i skuteczniejsza. Szkoły językowe organizują lekcje różnych języków, takich jak niemiecki, francuski, skandynawski i właśnie angielski – dofinansowanie na kurs można otrzymać chociażby z Powiatowego Urzędu Pracy, a także od własnego pracodawcy. W takiej sytuacji kosztami nauki nie należy się martwić, ponieważ są one naprawdę niewielkie. Szkoły językowe organizują również kursy grupowe dla pracowników firm, dzięki którym pracownicy mogą podnosić swoje kompetencje i stale dbać o rozwój własny oraz firmy.

Na naukę języka obcego nigdy nie jest za wcześnie ani za późno. Znajomość angielskiego bardzo przydaje się ludziom w różnym wieku. Ludzie młodzi wykorzystają tę umiejętność do zdobycia dobrze płatnej pracy, natomiast emeryci z powodzeniem porozumieją się z obcokrajowcami podczas wyjazdów za granicę.