Doskonałe elewacje kompozytowe

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Doskonałe elewacje kompozytowe

Innowacyjne materiały budowlane wprowadzane na rynek zaskakują swoimi świetnymi właściwościami podbijając serca i umysły projektantów i inwestorów. Jest ich bardzo duża ilość ale warto zwrócić uwagę na doskonałe płyty kompozytowe o wielu zastosowaniach. Szczególne miejsce wśród dostępnych na rynku zajmują warstwowe panele Alucobond do budowy między innymi bardzo efektownych i trwałych elewacji wentylowanych.

Budowa i właściwości kompozytowych płyt elewacyjnych znanej marki

poprawny montaż AlucobondNowoczesne budownictwo charakteryzuje się tym, że nie bierze się pod uwagę jedynie zagadnień związanych z użytecznością danego obiektu ale ważne jest również to jak on wygląda. Każdy nowoczesny obiekt wg. projektantów musi mieć charakterystyczny efektowny look. Najprostszym sposobem by osiągnąć zamierzony cel jest budowa eleganckiej, przyciągającej wzrok fasady. Materiałem, który zagwarantuje realizację tych zamierzeń są odporne i efektowne płyty elewacyjne marki Alucobond. Jest to rodzaj warstwowej płyty kompozytowej, której budowa opiera się na cienkich blachach aluminiowych o grubości 0.4-0.5 mm tworzących zewnętrzne okładziny oraz polietylenowego rdzenia. W płytach tej marki wyróżniamy trzy rodzaje rdzeni : palny PE, o podwyższonej odporności PLUS oraz niepalny A2. Powierzchnie płyt zabezpieczane są odpornym na zarysowania i promieniowanie UV znakomitym lakierem PVDF. Płyty dostarczane są na rynek w kilku grupach kolorystycznych dających możliwość dopasowania do każdego ambitnego projektu. Co bardzo istotne z punktu widzenia montażu płyt są one lekkie i sztywne. Dają się obrabiać wszystkimi dostępnymi metodami. Ich kształt można dopasować do założeń poprzez wyginanie bez obawy o rozwarstwienie. Bardzo istotny jest jednak poprawny montaż Alucobond wymagający uczestniczenia w nim bardzo doświadczonej ekipy. Płyty Alucobond montuje się na podkonstrukcji rusztowej wykonanej z profili stalowych lub aluminiowych umieszczonej na murze obiektu. Podkonstrukcja służy również do montażu warstwy termoizolacyjnej. Na krawędziach płyt kompozytowych Alucobond umieszcza się stalowe zaczepy w odległościach dopasowanych do profili podkonstrukcji. Jest to modelowy przykład montażu proponowany przez markę Alucobond.

W przypadku elewacji wentylowanych wszystkie jej elementy składowe powinny posiadać odpowiednie certyfikaty. Zasadą, którą trzeba brać pod uwagę podczas montażu elewacji wentylowanej jest pozostawienie wolnej przestrzeni pomiędzy płytami, a warstwą dociepleniową. Dla zainteresowanych zdobyciem pełnej wiedzy na temat tego świetnego materiału dostępna jest strona internetowa producenta.