Dysk do rejestratora o zwiększonej pojemności

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Dysk do rejestratora o zwiększonej pojemności

Sprawne działanie systemu monitorowania wizyjnego zależało od wielu czynników, a jakość kamer była tylko jednym z wielu. Przede wszystkim, wysoka jakość obrazu oznaczała bardzo duże zużycie pojemności dysku, więc im lepszy obraz, tym mniejszy czas archiwizacji pozostawał do dyspozycji. Nic więc dziwnego, iż stare dyski o niewielkich pojemnościach niekoniecznie dobrze sprawowały się w nowych, bardzo zasobożernych systemach, które potrzebowały o wiele więcej miejsca, niż monitoring starego typu.

Dyski do monitoringu wizyjnego o najwyższej pojemności

pojemne dyski do rejestratorówW przeciwieństwie do dysków komputerowych, w których oprócz pojemności ważny był również przesył danych i szybkość zapisu, dyski do systemu monitorowania wizyjnego głównie opierały się na surowej pojemności. Im większy dysk, tym dłuższy czas archiwizacji danych, jak również możliwość użycia większej ilości kamer o zdecydowanie wyższych jakościach niż przeciętne urządzenia. Z tego powodu, pojemne dyski do rejestratorów były niemal podstawowym wyposażeniem każdego systemu monitorowania o dużych rozdzielczościach, a posiadanie więcej niż jednego takiego dysku znacznie poprawiało wydajność całości systemu. Jednak dyski takie różniły się jakością w zależności od producenta, i podczas gdy standardowe, bezfirmowe dyski sprawdzały się w każdym systemie dobrze i były powszechnie dostępne, to jednak nie posiadały one zabezpieczeń, które były częstym dodatkiem w dyskach od bardziej sprawdzonych producentów, mimo iż nie różniły się znacznie od bardziej zaawansowanych i skomplikowanych urządzeń. Ochrona przed utratą danych po nieprzewidzianej utracie zasilania była jednym ze standardowych zabezpieczeń, zarówno w dyskach komputerowych jak i nośnikach do systemów monitorowania, i bardzo dobrze chroniła ona zawartość dysku przed wszelkimi uszkodzeniami, jakie mogło wywołać nagłe wyłączenie zasilania.

Wzmocnione konstrukcje i wytrzymalsze materiały wydłużały żywotność dysków, które miały działać w trybie ciągłym i jako takie poddawane były o wiele większym obciążeniom niż normalne dyski komputerowe, choć w tym wypadku często zalecane było zastosowanie kilku nośników jednocześnie, co zmniejszało czas pracy pojedynczego dysku i znacznie zwiększało żywotność. Oczywiście, w dalszym ciągu najlepszym wyborem były dyski od sprawdzonych producentów markowego sprzętu, gdyż dyski takie często były o wiele lepszej jakości i potrafiły działać bezawaryjnie przez wiele lat, podczas gdy sprzęt o mniejszej jakości miał tendencję do częstych awarii.