Efektywność leczenia fizjoterapeutycznego

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Efektywność leczenia fizjoterapeutycznego

Ból kręgosłupa, niezrównoważony chód, niedowłady mięśniowe, wady postawy, czy choroby kardiologiczne to tylko niektóre z dysfunkcji i schorzeń, które podlegają rehabilitacji medycznej za pomocą leczenia fizjoterapeutycznego. Fizjoterapia zajmuje się kompleksową rehabilitacją. Fizjoterapeuta może korzystać z wielu technik i metod oraz potrafi pomóc w różnorodnych dolegliwościach, nie tylko bólowych, ale również dysfunkcyjnych oraz chorobowych. Leczenie fizjoterapeutyczne pozwala na poprawę stanu zdrowia, przez co zwiększa się poziom jakości życia.

Skuteczność fizjoterapii i rehabilitacji

fizjoterapia w poznaniuDzięki fizjoterapii można pomóc osobom z wieloma różnorodnymi problemami zdrowotnymi. Fizjoterapeuta posiada duży zasób metod terapeutycznych, wśród których znajduje się kinezyterapia, fizykoterapia oraz masaż i terapia manualna. Łączenie wszystkich technik daje najlepsze skutki terapeutyczne, jednak nawet stosowanie pojedynczych środków przynosi wymierne korzyści zdrowotne. Fizjoterapia w Poznaniu bazuje na kompleksowej rehabilitacji, dzięki czemu pacjent dochodzi do zdrowia znacznie szybciej. Kinezyterapia to gimnastyka lecznicza, czyli leczenie za pomocą ruchu i ćwiczeń fizycznych. Dzięki kinezyterapii pacjent uczy się prawidłowych wzorców ruchowych oraz potrafi pokonywać. Kinezyterapia zwiększa zakres ruchu w stawach oraz przywraca prawidłowe napięcie mięśniowe. Fizykoterapia to wszelkie oddziaływania lecznicze wykorzystujące czynniki fizykalne. W skład fizykoterapii wchodzą więc: elektroterapia (prąd elektryczny), ultrafonoterapia (ultradźwięki), laseroterapia, światłolecznictwo, ciepłolecznictwo, krioterapia (leczenie zimnem), hydroterapia (terapia przy użyciu wody i ciśnienia hydrostatycznego), magnetoterapia (pole magnetyczne) oraz balneoterapia (borowina, fango i inne kąpiele i okłady). Celem fizykoterapii jest przede wszystkim leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz regeneracja tkanek. Pozostałe oddziaływania terapeutyczne to masaż oraz terapia manualna. Pozwalają one na niwelowanie nieprawidłowych napięć oraz rozluźnianie i wzmacnianie mięśni, a także pozwalają na zniwelowanie bólu.

Fizjoterapia posiada wiele środków leczniczych, dzięki którym oddziaływania terapeutyczne są skuteczne i przynoszą wymierne korzyści zdrowotne. Wszelkie metody terapeutyczne należy stosować z należytą starannością, dlatego istotne jest prawidłowe dobieranie fizjoterapeutów. Fizjoterapia w Poznaniu zapewnia skuteczną diagnozę, wczesne wdrożenie działań leczniczych oraz efektywne leczenie.