Eleganckie wykończenie ścian

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Eleganckie wykończenie ścian

Ścienne listwy zazwyczaj mają charakter dekoracyjny jeżeli chodzi o nasze mieszkanie. Mogą być również stosowane w maskowaniu niektórych niedoskonałości na ścianie, przykładowo zadrapania, dziurki czy nierówność podłoża. Mogą nadawać wnętrzu jednolity charakter, ale przy tym rewelacyjnie  mogą również oddzielać ilość styli zastosowanych przez nas na ścianach. 

Genialne i gustowne dopełnienie wnętrza

listwy ścienne mdfCzasami można uzyskać listwami ściennymi ciekawe detale, aranżacje, które mogą być wysublimowane, eleganckie, a także i z pazurem. Jedne listwy ścienne mdf świetnie mogą powiększać pomieszczenie, jeżeli są oczywiście ułożone w odpowiedni sposób, drugie mogą pomniejszać, jeżeli wnętrze mamy zbyt duże. Jedne listwy ścienne bardzo elegancko przełamują kolor ciemnych ścian jeżeli takowe posiadamy. Można również wybrać ciemne listwy mdf i tez będzie przepięknie. Modele, które są pokryte ornamentami, dodają wnętrzu klasyki i elegancji, w zależności od wystroju mogą również ładnie kontrastować i przełamywać nowoczesność. Listwy wykonane z tworzywa mdf, które  jest wykonane z płyty pilśniowej i średniej gęstości włókien drzewnych. Jest podstawowym materiałem do produkcji mebli, artykułów do wykończenia wnętrze oraz do list ściennych, podłogowych, a nawet jako panele ścienne.  Produkcję tego tworzywa na masową skalę rozpoczęto w Europie i Ameryce północnej w latach 80 XX wieku. Zalety tej płyty są takie, że jest łatwa w kształtowaniu, łatwa do wykończenia, dostępna o wielu długościach i szerokościach, doskonała pod papier dekoracyjny melaminowany. Największe wady materiału mdf to taka, że niskiej jakości płyta może pulchnieć i łamać się, tępi ostrza narzędzi wo wiele szybciej niż na zwykłym drewnie, malowanie farbami lateksowymi jest wręcz niemożliwe, ze względu na szybkie wchłanianie wody. Dodatkowo tworzywo podlega na skurczu w środowisku bez wody. Duża natomiast zaleta jest to, że nie trzeba przygotowywać ściany pod takie listwy, można je układać na surowo, nie trzeba wyrównywać ścian. 

Listwy ścienne, są niezwykle przydatne przy wykończeniach. Nie są drogie, sklepy posiadają bogata gamę kolorystyczną. W różnych sklepach starannie są dobrane płyty mdf, po to, aby listwy były odporne na działanie wody i wilgoci. Montaż listw przebiega w bardzo szybki i prosty sposób. Najczęściej listwy mdf poddawane są frezowaniu, głównie te, które są wyżłobione. Warto również, wybierać trzykrotnie lakierowane listwy mdf, w tedy mamy pewność, że są trwałe na uderzenia, na odpryskiwanie i na wilgoć.