Fachowe prace ziemne

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Fachowe prace ziemne

Dowolny projekt budowlany wymaga uprzedniego przygotowania gruntu pod wykonywanie zadań, i zwykle jest to najdłużej trwający proces podczas dowolnej budowy. Roboty ziemne są więc standardowym działaniem przed rozpoczęciem faktycznych prac budowlanych i trwają stosunkowo długo, zwłaszcza na terenie który wymaga ekstensywnego przygotowania, choćby pod obiekty przemysłowe.

Sprawne wykonanie robót ziemnych

roboty ziemne w zielonej górzeGrunt pod obiekt przemysłowy musi być przygotowany ze szczególną dokładnością i zgodnie z projektem, więc prace zajmują bardzo wiele czasu i wysiłku, i wymagają użycia maszyn ciężkich do niemal każdego zadania. Niewiele firm budowlanych zajmuje się przygotowaniem terenu pod budowę w tak dużym zakresie, dlatego przed zleceniem projektu do wykonania musieliśmy znaleźć dobrą firmę, która mogłaby oczyścić i przystosować teren pod budowę szybko, ale również dokładnie. Ze wszystkich firm których oferty przeglądaliśmy, najbardziej odpowiadała nam firma wykonująca roboty ziemne w Zielonej Górze. Była to bowiem firma która przeprowadzała prace ziemne nie tylko pod projekty budowlane w miastach, ale zajmowała się również usuwaniem szkód górniczych, oraz współpracowała z załogami budującymi autostrady i obiekty użytkowe na dowolnym terenie. Przygotowanie rozległego terenu pod projekt obiektu przemysłowego nie było więc zbyt dużym wyzwaniem dla takiej firmy, dlatego też bez wahania skorzystaliśmy z jej usług, zgłaszając zlecenie i projekt jego wykonania. Autonomiczność firmy zaskoczyła nas bardzo pozytywnie, gdyż w przeciwieństwie do wielu innych firm budowlanych, w tym wypadku jakikolwiek nadzór czy wyposażenie nie było potrzebne. Firma dysponowała własnym sprzętem, maszynami i wyposażeniem niezbędnym na stanowiskach pracy, więc okresowa inspekcja postępu prac była jedynym zadaniem jakie było od nas wymagane. Teren na którym prowadzone były prace nie należał do łatwych do przygotowania, i wymagał ogromu pracy by projekt został wykonany zgodnie z założeniami.

Pracownicy firmy uporali się jednak ze wszystkimi problemami bardzo szybko, i wykonali zlecenie dokładnie wedle przedłożonych instrukcji. Roboty przeprowadzone zostały tak dobrze, iż żadne prace przygotowawcze przed rozpoczęciem realizacji samego projektu nie były już wymagane. Co więcej, koszty wykonania prac ziemnych okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładaliśmy, gdyż, wedle słów pracowników firmy, nie był to zbyt wymagający projekt, i został wykonany z łatwością, bez najmniejszych problemów podczas prac.