Gdzie można odbyć tlenoterapię?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Gdzie można odbyć tlenoterapię?

Pobyt w komorze hiperbarycznej jest zalecany dla pacjentów z wieloma schorzeniami. Z tlenoterapii chętnie korzystają pacjenci z zaawansowaną cukrzycą i po zawałach. Jest to wskazana forma leczenia również dla wszystkich osób, które ciężko przechorowały koronawirusa. Komory hiperbaryczne są coraz bardziej powszechne. Od kilku lat słały się nieodłącznym elementem rehabilitacji pacjentów w różnym wieku.

Kto może skorzystać z dobrodziejstw tlenoterapii?

tlenoterapia we wrocławiuNowoczesne komory hiperbaryczne z prawdziwego zdarzenia są na wyciągnięcie ręki. Znajdują się w wielu klinikach i ośrodkach zdrowia. W komorze panują szczególne warunki. Pacjent może odetchnąć pełną piersią dosłownie i w przenośni. Dostają tlen w najczystszej postaci, który w dodatku podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem, dzięki czemu sprawniej jest transportowany do niemal każdej komórki ciała.  Warto podkreślić z całą mocą, że tlenoterapia za pomocą komory hiperbarycznej jest zalecana w przypadku zaawansowanej cukrzycy, martwicy tkanek oraz zatrucia tlenkiem węgla. Pacjenci, którzy przeszli ciężkie zatrucie czadem, często mają zmniejszona pojemność płuc. Szybciej się męczą, z kolei ich narządy wewnętrzne są w pewnym stopniu uszkodzone. Tymczasem aktywny tlen podawany w czystej postaci przyspiesza procesy regeneracyjne oraz zwiększa ogólna wydolność organizmu. Godna polecenia skuteczna tlenoterapia we Wrocławiu refundowana jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co oznacza, ze można z niej skorzystać zupełnie bezpłatnie. Konieczne okazuje się jednak skierowanie od lekarza specjalisty. Czasami wystarczy zaledwie kilka zabiegów trwających około godziny, żeby z powodzeniem stanąć na nogi. Trzeba podkreślić, że pobyt w komorze hiperbarycznej nie wiążą się z żadnym dyskomfortem. Pacjent przebywa w pozycji siedzącej lub leżącej. Nakładana jest dodatkowo specjalna maska. Z dobrodziejstw tlenoterapii mogą z powodzeniem korzystać osoby z różnego rodzaju schorzeniami neurologicznymi, jak również po udarach. Pobyt w komorze hiperbarycznej znacząco zwiększa ukrwienie całego organizmu.

We Wrocławiu od kilku dobrych lat z powodzeniem funkcjonuje klinika z prawdziwego zdarzenia, w której do leczenia różnych schorzeń wykorzystywane są komory hiperbaryczne. Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście. Trzeba również podkreślić, że liczba zabiegów zależy od kondycji danego organizmu, a także od rodzaju schorzenia. Sam pobyt w komorze hiperbarycznej nie wiąże się z żadnym dyskomfortem, a ponadto do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać.