Gdzie na górski urlop?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Gdzie na górski urlop?

Macie dość plaży, znudziły wam się łódki, a Zakopane przeraża liczbą turystów? Jest sporo innych miejsc, w których można spędzić urlop, korzystając z wielu atrakcji. Wiadomo, że każdy ma swoje wakacyjne priorytety. Jedni wolą zwiedzanie, inni odpoczynek z drinkiem w ręku, a kolejni stawiają na aktywny wypoczynek, na przykład na rowerze. I w wielu turystycznych miejscowościach bądź regionach znajdziecie atrakcje dla wielbicieli każdej z wymienionych opcji. Zmienia się tylko widok za oknem hotelu.

Do Kudowy Zdroju na urlopowe szaleństwa

kudowa zdrój na urlopJednym z wielu kierunków, które oferują podobne atrakcje, jest Kudowa Zdrój. To miejscowość w województwie dolnośląskim, leżąca u podnóża Gór Stołowych. Malownicze okolice sprawiają, że warto tam pojechać choćby dla samych widoków. W mieście znajduje się uzdrowisko, dlatego kudowa zdrój na urlop to częsty wybór osób, które na przykład mają kłopoty z sercem. Piękny park zdrojowy to znakomite miejsce na spacery i odpoczynek w cieniu drzew. Na miejscu można się napić leczniczych wód. Na urlop w tym regionie często udają się także narciarze, to oczywiście propozycja zimowa. W pobliżu znajduje się bowiem stacja narciarska. Latem także jest co robić w Kudowie. Pozostając w kręgu turystyki aktywnej, koniecznie trzeba podkreślić, że trasy rowerowe oraz piesze w okolicach to raj dla wielbicieli rekreacji. Nie dość, że można się poświęcić aktywności, to przy okazji jest szansa robić to w otoczeniu pięknej przyrody. Nie można zapominać o amatorach zwiedzania i historii. W Kudowie Zdroju macie okazję zobaczyć choćby Kaplicę Czaszek, czyli  świątynię, której ściany wyłożone są kośćmi i czaszkami ofiar wojny trzydziestoletniej. To miejsce unikatowe na skalę kraju. W okolicy jest też możliwość obejrzenia, jak wykonywało się garnki albo pieczono chleb w przeszłości. Także Błędne Skały są punktem obowiązkowym do odwiedzenia podczas urlopu w Kudowie Zdroju. Zresztą, cały Park Narodowy Gór Stołowych to duża atrakcja. Coś dla siebie znajdą tam również miłośnicy skałek.

Oczywiście także osoby liczące na odpoczynek  powinny rozważyć urlop w Kudowie Zdroju. Gwarantuje to choćby wspomniana uzdrowiskowa część miasta. Miłośnicy wody chętnie odwiedzą aquapark. Jest też możliwość wyjazdu do Czech, które praktycznie graniczą z okolicami Kudowy. Warto podkreślić, że wybierając urlop w tej części Polski, nie powinno być kłopotu z noclegiem. Oferta hotelowa jest na tyle bogata, że można przebierać w propozycjach. Same obiekty także gwarantują wiele atrakcji i udogodnień.