Halowe ujeżdżalnie dla koni

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Halowe ujeżdżalnie dla koni

Konie we współczesnym świecie nie grają już takiej roli jak dawniej. Nie jest to środek transportowy pozwalający na sprawne pokonywanie odległości pomiędzy różnymi punktami, gdyż istnieją inne, bardziej wyrafinowane metody. Jako jedna, że sentyment do koni pozostaje stały się one nie tylko hobby, ale także sposobem na uprawianie sportu. Jeździectwo wciąż jest bardzo popularne i ma wielu zwolenników.

Ujeżdżalnia dla koni

ujeżdżalnie dla koniObecnie stajnie i obiekty, gdzie odbywa się jeździectwo to już bardzo prestiżowe miejsca, gdyż zarówno wyposażenie, jak i akcesoria dla koni nie są tanie. Konie oprócz stajni potrzebują także miejsca, gdzie mogą trenować i zażywać trochę więcej ruchu, a do tego celu służą specjalne ujeżdżalnie dla koni, będące z reguły obiektami zabudowanymi. Zabudowa związana jest z tym, że nie zawsze są odpowiednie warunki pogodowe do ujeżdżania koni na zewnątrz, natomiast zadaszone hale nadają się do tego idealnie. Jako ujeżdżalnie wykorzystuje się z reguły hale stalowe z poszyciem wykonanym z materiału lub stalowych blach. Są to dość rozległe konstrukcje, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca w środku. Wejście do takiej hali jest dwuskrzydłowe i wystarczająco szerokie, nie tylko dlatego, aby zmieścił się tam koń, który tak naprawdę zbyt szerokiego wejścia nie potrzebuje, ale ze względu na to, że trzeba często do hali wkładać inne urządzenia techniczne, które służą koniom. Ich gabaryty bywają różne, ale zawsze lepiej jest, aby wejście pozostawiało odpowiedni zapas. Hale to konstrukcje umieszczane bezpośrednio na podłożu i większość z nich nie wymaga budowania fundamentów. Istotne jest w takim przypadku tylko odpowiednie zakotwienie, aby hali nie porwał wiatr, zwłaszcza podczas porywistych i wietrznych dni. Hale będącą ujeżdżalnią dla koni można bez problemu przenieść w inne miejsce, zwłaszcza, gdy przestała się już w danym miejscu sprawdzać. Nie trzeba budować wtedy następnego budynku, a obecnego burzyć, tylko można go bezinwazyjnie dostarczyć gdzieś indziej. Taki proces odbywa się z reguły w ciągu jednego dnia.

Hale wykorzystywane jako ujeżdżalnie to standard. Tym bardziej, że koszty zarówno ich budowy jak i utrzymania są niskie. Niewiele osób decyduje się na inny sposób zabudowy niż hale, gdyż zrujnowałoby to wiele klubów. Do tego ujeżdżanie koni w zamkniętych, murowanych budynkach nie jest dla koni dobre. Dużo lepiej czują się w czymś co przypomina namiot, i dzięki temu ich rozwój jest bardziej prawidłowy, a konie zdrowsze i bardziej skore do aktywności fizycznej.