Jak bezpiecznie wykonać wrapping?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak bezpiecznie wykonać wrapping?

Wiele osób poszukuje taniego i szybkiego sposobu na odmianę wyglądu swojego auta. Dotyczy to szczególnie właścicieli samochodów popularnych marek, które jeżdżą po polskich drogach w dużej ilości. Takim prostym sposobem na odmienienie wyglądu auta jest wrapping.

Jaką rakle do folii wybrać?

wysokiej jakości rakla do foliiW ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo mocno zwiększyła się popularność wrappingu. Jest to technika, polegająca na nadaniu nowego koloru samochodowi za pomocą specjalnej filii. Taka folia ma te zaletę, że jej aplikację może wykonać samodzielnie każdy z nas, oraz że można ją w każdej chwili zerwać, gdy nowy kolor samochodu się nam znudzi. Co więcej, koszty zakupy folii do samochodu oraz samego przeprowadzenia wrappingu są znacznie mniejsze niż w przypadku zdecydowania się na odmalowanie auta w warsztacie lakierniczym. Oczywiście jednak,  do wrappingu należy się odpowiednio przygotować. Oprócz zakupu samej folii, na przykład tej 3M, duże znaczenie ma wysokiej jakości rakla do folii. Rakla to niewielki, przypominający nieco łopatkę element, za pomocą którego można dokładnie wygładzić zaaplikowaną świeżo folie. Nadaje się ona nie tylko do folii aplikowanych na samochód, ale także i folii ochronnej na meble, a także tapet. Rakle są bardzo zróżnicowanymi elementami. Można je znaleźć w różnych rozmiarach, a także o różnym wykończeniu. Ze względu na to, że szukamy rakli do wygładzania folii na samochodzie, trzeba dużo uwagi przyłożyć do jej wyboru i zakupu. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiedni rodzaj rakli może po prostu zniszczyć folię 3M,  lub też bardzo dotkliwie porysować lakier naszego auta.  Dlatego też szukajmy rakli ścisłe dedykowanej do samochodów, gdyż to narzędzie nie jest sprzętem uniwersalnym. Warto też zwrócić uwagę na końcówkę rakli – powinna ona być miękka, najlepiej wykonana z filcu. Warto bowiem zdawać sobie sprawę, że usuwanie pęcherzyków powietrza z folii samochodowej wymaga użycia nieco siły, w związku z czym nieodpowiedni rodzaj narzędzia do aplikacji może się skończyć bardzo poważnym uszkodzeniem karoserii. Rakle najlepiej kupować w specjalnych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi, lub też w sklepach dedykowanych wrappingowi. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrane narzędzie aplikacyjne spełni swoją funkcję.

Obecnie niezmiernie dużą popularnością cieszy się wrapping, czyli zmiana koloru samochodu poprzez zaaplikowanie na jego karoserię folii. Aby nie uszkodzić karoserii w czasie aplikowania folii, należy używać odpowiedniego urządzenia. Powinno ono być zakończone miękką końcówka aby nie uszkodzić lakieru.