Jak błyskawicznie poprawić jakość zdjęć?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak błyskawicznie poprawić jakość zdjęć?

Rok temu dostałam na osiemnaste urodziny wymarzoną lustrzankę, którą powoli uczę się robić zdjęcia. Wiadomo jednak, jak to bywa na początku zwłaszcza z tak zaawansowanym sprzętem – czasami coś wyjdzie, częściej jednak nie wyjdzie. Lecz wcale się tego nie boję ponieważ miesiąc temu znalazłam sposób na naprawę swoich zdjęć.

Profesjonalne i szybkie obróbki zdjęć

szybka poprawa zdjęcia onlineOd wielu lat marzyłam o profesjonalnym aparacie fotograficznym. Wiedząc, że dostanę go na osiemnaste urodziny zaczęłam już kilka miesięcy przed tą magiczną datą studiować wszystkie dostępne w internecie informacje dotyczące nie tyle obsługi aparatu, co po prostu technicznych aspektów fotografii. Wiedza teoretyczna to jedno, a praktyczna to drugie o czym bardzo szybko się przekonałam, kiedy wreszcie mogłam zacząć robić zdjęcia swoją lustrzanką. Czasami człowiek zapomni jakiegoś szczegółu i zdjęcie nie wyjdzie tak, jak tego można oczekiwać. Dlatego zaczęłam fotografować częściej w formacie RAW, aby potem podczas obróbki mieć większe pole do popisu. Jak się jednak okazało program graficzny był równie drogi co aparat, dlatego zrezygnowałam z niego, lecz nie zrezygnowałam z samej post produkcji. Szybka poprawa zdjęcia online jest dzisiaj możliwa dzięki uprzejmości wielu fotografów, którzy prowadzą strony internetowe dzięki którym można zgłosić się ze swoimi zdjęciami właśnie do obróbki. Można opisać, jaki efekt końcowy by się chciało uzyskać, a następnie oddać swoje prace w ręce najlepszych profesjonalistów. Koszt takiej obróbki jest nieporównywalnie mniejszy niż w przypadku, gdybyśmy chcieli zakupić program graficzny, natomiast efekty są takie, jakich zapewne żaden laik nie osiągnąłby nawet kupując ten program ponieważ do jego opanowania potrzeba bardzo wiele czasu, a tutaj nim się obejrzymy nasze zdjęcia są obrobione dokładnie tak, jak sobie tego życzymy. Oczywiście nie musimy wysyłać fotografii jedynie w formacie surowym ponieważ możemy wysłać również fotografie ze standardowym rozszerzeniem jpg, ale jeśli mamy możliwość fotografowania właśnie w RAW’ach to warto to robić, zwłaszcza kiedy planujemy oddać zdjęcia do obróbki. Ten tryb zapisu zdjęcia jest bezstratny, dlatego później fotograf może zdziałać z naszą fotką prawdziwe cuda.

Kilkakrotnie już korzystałam z takiej pomocy i nigdy się na niej nie zawiodłam. Osoby, którym oddaje swoje fotki często potrafią poprawić je lepiej, niż nawet sama bym mogła sobie wymarzyć. Dzięki nim nawet te z pozoru nieudane i prześwietlone fotografie, wyglądają niesamowicie i dokładnie tak, jakby wykonywała je osoba, która już od wielu lat sprawnie posługuje się sprzętem fotograficznym.