Jak dezynfekować ręce w czasie pandemii?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak dezynfekować ręce w czasie pandemii?

Właściwa higiena rąk jest niezbędna do obniżenia przenoszenia chorób zakaźnych. W rzeczywistości badania wykazały, że mycie rąk obniża częstość występowania niektórych zakażeń układu oddechowego i żołądkowo-jelitowego odpowiednio do czterdziestu procent. Szczególnie teraz, gdy mamy do czynienia z pandemią powinniśmy zwrócić na to uwagę. Według lekarzy częste mycie rąk jest szczególnie ważne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa znanego jako SARS-CoV-2, który powoduje chorobę znaną jako COVID-19.

Kroki dezynfekcji rąk preparatem

preparaty do dezynfekcji rąkNajpierw musimy zwilży ręce czystą, najlepiej bieżącą wodą. Nakładamy wystarczającą ilość mydła, aby pokryć nim wszystkie powierzchnie dłoni i nadgarstków. Pocieramy ręce razem energicznie i dokładnie. Pamiętamy, aby wyszorować wszystkie powierzchnie dłoni, opuszek palców, paznokci i nadgarstków. Szorujemy ręce i nadgarstki przez co najmniej dwadzieścia sekund. Opłukujemy ręce i nadgarstki pod czystą, bieżącą wodą i je osuszamy czystym ręcznikiem. Zakręcamy kran ręcznikiem i dopiero wtedy używamy preparatu do dezynfekcji rąk. Zwykłe mydło jest skuteczne, ale preparaty do dezynfekcji rąk są bardziej skuteczne w zabijaniu zarazków niż zwykłe, codzienne mydła. Dezynfekcja rąk tym preparatem jest szczególnie ważna, gdy znajdujemy się w sytuacjach, w których istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziemy nabywać lub przenosić zarazki. To zawiera, czyli przed, w trakcie i po przygotowaniu posiłku, przy wejściu do szpitala, gabinetu lekarskiego, domu opieki lub innego miejsca opieki zdrowotnej, dlatego tutaj są specjalne dezynfektory z preparatami do dezynfekcji, które koniecznie trzeba zastosować na ręce. Warto dodać, że stosując środki dezynfekcji, trzeba dać bardziej o skórę dłoni. Unikamy przy dezynfekcji gorącej wody i używamy środków nawilżających z witaminą A. Dobrze jest używać środków odkażających na bazie alkoholu zawierających odżywki do skóry. Alkoholowe środki odkażające do rąk z substancjami utrzymującymi wilgoć pomagają zmniejszyć suchość skóry, a emolienty zastępują część wody pozbawionej alkoholu.

Mycie rąk jest ważne, ale nie zawsze mamy dostęp do kranu z wodą i mydła, dlatego teraz kiedy panuje pandemia, warto mieć przy sobie środek dezynfekujący ręce, a dobrym rozwiązaniem może być dezynfekcja rąk środkami odkażającymi na bazie alkoholu. Środki te zawierają etanol lub propanol. Etanol wydaje się być najbardziej skuteczny przeciwko wirusom, podczas gdy propanole działają najlepiej przeciwko bakteriom.