Jak działa laser Fiber?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak działa laser Fiber?

 

Obróbka surowców to bardzo ważny etap przygotowujący do obróbki. Wykorzystywane metody obróbki powinny być dokładne i pozbawione wszelkich niedoskonałości. Tylko wtedy tak obrabiany surowiec nie wpłynie negatywnie na jakość produktu finalnego.

Zalety wycinarki laserowej fiber

przetestowany fiber laserObecnie znanych jest co najmniej kilkadziesiąt różnych maszyn służących do obróbki surowców. Niektóre z nich opierają swoje działanie o obróbkę mechaniczną, inne wykorzystują wodę wyrzucaną pod dużym ciśnieniem, a jeszcze inne – wiązkę lasera. Szczególnie ten ostatni sposób obróbki cechuje się obecnie bardzo dużą popularnością, ze względu na szybkość obróbki oraz jej dokładność. Aby jeszcze bardziej zwiększyć  te zalety obróbki przy pomocy lasera, obecnie wykorzystuje się wycinarki laserowe oparte o laser światłowodowy, takie jak przetestowany fiber laser. Ten rodzaj maszyny do obróbki surowców jest obecnie bardzo powszechnie wykorzystywany, gdy istnieje potrzeba obróbki elementów ze stali lub samego surowca w stanie surowym. Główną zaletą opisywanego rodzaju lasera światłowodowego do obróbki jest fakt, że obróbka przy jego pomocy jest znacznie szybsza i bardziej precyzyjna, szczególnie gdy porównamy go z obróbką mechaniczną. Laser ten różni się od tradycyjnych wycinarek laserowych metodą emitowania wiązki laserowej. Tradycyjne wycinarki laserowe w tym celu wykorzystują system zwierciadeł, co jednak sprawia, że emitowana wiązka laserowa jest mniej skoncentrowana, obróbka trwa dłużej a tym samym – zużywa znacznie więcej energii. Tymczasem wycinarka laserowa Fiber do emitowania wiązki lasera wykorzystuje światłowód. Dzięki temu – obróbka trwa znacznie krócej, tym samym zużywa mniej energii a co ważniejsze – zastosowany światłowód jest znacznie mniej awaryjny niż tradycyjne zwierciadła. Wycinarki laserowe działające w technologii Fiber bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku obróbki takich surowców, jak na przykład blachy ze stali specjalnej, ze stali czarnej lub nierdzewnej, a także do obróbki aluminium czy mosiądzu. Takie wycinarki laserowe są bardzo często wykorzystywane na przykład w przemyśle samochodowym, dekoracyjnym, czy też podczas produkcji sprzętu AGD. Oczywiście wycinarki z laserem Fiber są bardzo często wyposażone w sterowanie komputerowe, co jeszcze bardziej zwiększa precyzuję ich działania.

Wycinarki laserowe są obecnie coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu ich bardzo wysokiej dokładności oraz szybkości działania. Jeszcze lepsze efekty można uzyskać, używając wycinarek laserowych wyposażonych w technologię światłowodową.