Jak działa sonda hydrostatyczna?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak działa sonda hydrostatyczna?

Coraz ważniejsza role w zakładach produkcyjnych odgrywają instalacje, których zadaniem jest odciążenie pracowników danego zakładu. Ich główna role jest przekazywanie cieczy potrzebnej do produkcji. Ciecz ta, a zwłaszcza jej poziom, powinna być ciągle monitorowana.

Jaką sondę hydrostatyczna wybrać?

dobre sondy hydrostatyczneObecnie bardzo dużą role w zakładach produkcyjnych odgrywają instalacje i zbiorniki. Służą one do gromadzenia, jak również transportowania cieczy, które sa wykorzystywane podczas realizacji poszczególnych zadań produkcyjnych. Bardzo ważne jest, by poziom cieczy był stale monitorowany, do czego mogą służyć dobre sondy hydrostatyczne. Urządzenia te, wykorzystują hydrostatyczne metody pomiary poziomu cieczy. Czujnik tej sondy musi być całkowicie zanurzony i umieszczony jak najbliżej dna zbiornika którego poziom cieczy chcemy monitorować. Sonda musi być zamontowana w pozycji pionowej i jest stabilizowana w tej pozycji z pomocą specjalnego ciężarka stabilizującego. Dzięki innowacyjnej technologii pomiarowej, pomiary wykonywane z pomocą sond hydrostatycznych sa wyjątkowo zgodne z rzeczywistością. Dzięki temu mogą być wykorzystywane nawet w zadaniach profesjonalnych. Obecnie, bez sond hydrostatycznych nie mogłyby się obejść firmy z przemysłu chemicznego, naftowego, okrętowego, czy nawet spożywczego. Ich bezpośrednim zastosowaniem jest zaś kontrolowanie pracy pomp wodnych, przepompowni cieczy czy nawet poziomu wody w zbiornikach wodnych. Oprócz tego, z tego typu sond korzystają również oczyszczalnie ścieków, czy też stacje uzdatniania wody. Jak wiec widać, rola tych sond w gospodarce jest w obecnych czasach bardzo ważna. Wszystko dlatego, że dla działania niektórych instalacji bardzo ważne jest, by utrzymywać poziom wody stale na tym samym poziomie. W szczególności dotyczy to przemysłu chemicznego, czy też naftowego. Również studnie głębinowe bardzo często sa wyposażane w sondy hydrostatyczne, aby możliwe było sprawdzenie, czy źródło wody w danej studni nie uległo wyczerpaniu. Niezmiernie ważne jest, aby sonda hydrostatyczna, którą wybierzemy posiadała odpowiednie certyfikaty. Tylko w takim wypadku można mieć pewność, że wskazywany przez nią poziom wody jest zgodny ze stanem faktycznym.

Badanie poziomu wody jest bardzo często konieczne w przypadku profesjonalnych zastosowań. Przykładem mogą być przemysłowe zbiorniki na ciecze, czy też na przykład instalacje przemysłowe. Do badania poziomu wody korzysta się obecnie głownie ze specjalnych sond, które wykazują bardzo wysoką dokładność pomiarową.