Jak działają prostowniki?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak działają prostowniki?

 

Przymrozki lub silne fale mrozów oznaczają dla kierowców bardzo poważne problemy z odpaleniem samochodu. Jest to spowodowane słabą odpornością akumulatorów na niskie temperatury panujące na zewnątrz, które powodują ich natychmiastowe rozładowanie. Na szczęście jest proste rozwiązanie, aby poradzić sobie z tym problemem.

Zastosowanie prostowników i ich rodzaje

profesjonalny prostownik do akumulatorów żelowychZimniejsze pory roku, czyli zima, jesień czy też wczesna wiosna są równoznaczne z rozpoczęciem okresu, w którym mogą wystąpić problemy z rozruchem samochodu. Jest to spowodowane bardzo negatywnym oddziaływaniem niskich temperatur na akumulatory różnego typu, które są zainstalowane w naszych samochodach. Takie temperatury powodują znacznie przyśpieszone lub natychmiastowe rozładowywanie się akumulatorów, co jest równoznaczne z niemożliwością odpalenia samochodu.  W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest profesjonalny prostownik do akumulatorów żelowych, dzięki któremu można szybko poradzić sobie z problemami z rozruchem samochodu. Oczywiście należy pamiętać o tym, że prostowniki sprawdzą się jedynie wtedy, gdy akumulator w naszym samochodzie nie będzie trwale uszkodzony, a jedynie rozładowany. Rodzaje prostowników powinny być dostosowane do typu używanego przez nas akumulatora. Tradycyjne prostowniki bardzo dobrze sprawdzą się w przypadku akumulatorów instalowanych w samochodach osobowych, gdzie ich moc będzie wystarczająca aby samochodów odpalił. W przypadku większych samochodów, miedzy innymi ciężarowych, taki typ prostowników może się okazać niewystarczający i w takich przypadkach należy inwestować w prostownik wyposażony we wybudowany mikroprocesor. Kluczowa w takim prostowniku jest jego znacznie większa moc, dzięki której poradzi on sobie z naładowaniem akumulatorów o większej pojemności a takie właśnie są instalowane w samochodach ciężarowych. Dodatkowo wbudowany mikroprocesor sprawi, że samo „nabicie” akumulatora będzie trwało znacznie szybciej niż w przypadku standardowych prostowników. Co więcej, taki typ prostownika sprawia, że po zakończeniu ładowania akumulatora zakończy on automatycznie swoją prace, dzięki czemu ryzyko przeładowania akumulatora zostanie ograniczone do minimum. Jak wiec widać kluczowe jest dobranie prostownika do rodzaju posiadanego akumulatora.

Akumulatory to bardzo ważne podzespoły w samochodach osobowych zapewniające dostęp do energii elektrycznej. Akumulatory są w bardzo niskim stopniu odporne na oddziaływanie bardzo niskich temperatur. W takich wypadkach mogą one wymagać podładowania.