Jak głęboko wkopać szambo?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak głęboko wkopać szambo?

Jeżeli chodzi o głębokość, na jakiej możemy postawić zbiornik betonowy, to nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Niestety na rynku nadal znajdziemy wielu producentów zbiorników betonowych, którzy obniżają parametry ilościowe stali oraz klasę betonu, aby zbiornik był jak najtańszy. Jest to dobre rozwiązanie, ale tylko na działki, które mają mieć zamontowany zbiornik na szambo na okres krótkoterminowy. W przypadku długiej eksploatacji zbiornika na szambo powinniśmy wybierać jak najwyższą jakość produktów.

Jak wybrać odpowiednią pojemność szamba betonowego?

szamba betonowe warszawaCzasami zdarzają się klienci, którzy konkretnie pytają o wybór odpowiedniego szamba betonowego, który będzie w stanie zaspokoić potrzeby czteroosobowej rodziny. Każdego roku wiele osób montuje szamba betonowe Warszawa jest miastem, gdzie możemy zamówić szambo wraz z montażem. Na początek, gdy decydujemy się na wybór odpowiedniej wielkości szamba, to powinniśmy zwrócić uwagę na wozy asenizacyjne, które opróżniają szamba w naszej okolicy. Dobrze jest dopasować pojemność szamba betonowego do pojemności szambiarki, dzięki czemu będziemy mogli za jednym razem opróżniać całe szambo. Kiedyś najpopularniejsze były szambowozy, które mogły pomieścić maksymalnie 7 metrów sześciennych ścieków, ale w dzisiejszych czasach mamy już zdecydowanie lepsze rozwiązania i możemy znaleźć wozy asenizacyjne, które mogą zabrać nawet 12 metrów sześciennych. Jeżeli interesuje nas wywożenie jeszcze większej ilości ścieków, to możemy również poprosić o przyjazd dużego samochodu, który jest w stanie pomieścić nawet 25 m sześciennych nieczystości. Bardzo często ilość nieczystości, które będą do wywożenia, będzie zależała od zużycia wody. Możemy przyjąć, że jeżeli 4-osobowa rodzina będzie zużywa około 10 m sześciennych wody, to szambo będziemy wywozić co około miesiąc. Jeżeli decydujemy się na zakup zbiorników na szambo, które mają służyć przez wiele lat, to możemy zdecydować się na zakup kilku zbiorników połączonych razem. Będzie to idealne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych, których mają mieszkać wielopokoleniowe rodziny. Nie będziemy musieli wtedy bardzo często myśleć o zamawianiu wozu asenizacyjnego, ponieważ  wywóz szamba będzie się odbywał tylko kilka razy w roku.

Dodatkowo, jeżeli dysponujemy bardzo dużą przestrzenią na naszej działce to możemy zdecydować się na zbiorniki dwukomorowe nawet trzykomorowe. Kiedy zdecydujemy się na zbiorniki na szambo 3 komorowe to możemy również stworzyć małą przydomową oczyszczalnie ścieków. Jest to rozwiązanie z jednej strony najdroższe, ale z drugiej strony najtańsze pod względem wywozu ścieków przez wozy asenizacyjne.