Jak olej silnikowy wpływa na pracę silnika?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak olej silnikowy wpływa na pracę silnika?

Silnik stanowi główny element pojazdu i w wielu przypadkach jest też najdroższy. Jego uszkodzenie może sprawić, że samochodu nie warto będzie naprawiać, a sprzedaż nie będzie możliwa. Właśnie dlatego rozsądni kierowcy starają się zrobić wszystko, by jak najlepiej zadbać o silnik w swoim samochodzie. Wielu z nich zapomina jednak, że to olej ma największy wpływ na jego pracę i nie przykładają szczególnej uwagi do jego terminowej wymiany.

Brak oleju silnikowego a komponenty w aucie

dodatki do oleju silnikowego w diesluOlej silnikowy zapewnia smarowanie wszystkim elementom wymagającym tarcia. Dzięki temu wolniej się one zużywają oraz nie słychać ich działania. Z czasem jednak olej traci swoją gęstość i przypomina bardziej czarną wodę, która nie ma już zbyt wielu tak dobrych właściwości co nowo wymieniony olej. Najczęściej do takiego stanu dochodzi po przejechaniu około 15 000 km i to już wtedy konieczna jest wymiana oleju. Jeśli tego nie zrobimy, wówczas komponenty zaczną się przecierać, wyrabiać i niszczyć. W konsekwencji może dojść do zatarcia silnika, czyli konieczna będzie jego regeneracja lub wymiana (to z kolei generuje bardzo wysokie koszta). Z kwestii bardziej wpływających na komfort jazdy, to przede wszystkim pojawi się większy hałas. Będzie słychać mocno pracę silnika i innych podzespołów. Olej, aby stał się efektywniejszy, powinien zostać wzmocniony specjalnym dodatkiem. Są to specjalne produkty, które można mieszać w niewielkiej ilości między innymi podczas wymiany oleju. Raz dolany zapewni odpowiednie smarowanie podzespołom na dłuższy czas, nawet kiedy dojdzie do kolejnej wymiany oleju. Dodatki do oleju silnikowego w dieslu lub benzynie można zakupić przez internet bądź w niektórych sklepach motoryzacyjnych. Ich koszt to około 100 złotych w zależności od wybranego typu produktu. Istnieją osobne dodatki do diesla i benzyny, dlatego należy zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Odwiedzając strony internetowe sprzedawców, można dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z zastosowania takich dodatków.

Olej silnikowy wzmocniony specjalnym dodatkiem to gwarancja, że komponenty będą miały zachowane odpowiednie smarowanie. Stosując się do zaleceń producentów, uniknie się awarii związanych z zatarciem silnika. Oznacza to, że jeden z najczęstszych powodów uszkodzeń tego podzespołu zostanie wyeliminowany, a tym samym uniknie się zbędnych kosztów. Warto zainteresować się tym produktem i go wypróbować — za niewielkie pieniądze można otrzymać zadowalający efekt pracy nie tylko silnika, ale większości podzespołów.