Jak regenerować turbosprężarkę?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak regenerować turbosprężarkę?

Jak wiadomo nic nie jest niezniszczalne. Każde urządzenie wymyślone przez człowieka po pewnym czasie zużywa się do tego stopnia, że nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Jest to rzecz zupełnie naturalna. Bardzo łatwo to zauważyć obserwując działanie samochodów. Samochód, który ma przejechane bardzo dużo kilometrów, zaczyna się psuć. Moc silnika zwiększana jest kosztem jego żywotności. Jednym z elementów, które trzeba wymienić lub naprawić po przejechaniu dużej ilości kilometrów jest turbosprężarka.

Proces regeneracji turbosprężarki

turbosprężarka regeneracjaKwota jaką musimy poświęcić na nową turbosprężarkę jest bardzo duża. Właśnie dlatego bardziej opłacalna jest regeneracja takiej turbosprężarki. Jeśli awarii ulega turbosprężarka regeneracja jest niezbędna, ponieważ z zepsutą turbosprężarką nie da się jeździć. Samochód momentalnie traci całą swoją moc. Taką regeneracje powinniśmy zacząć od wyjęcia turbosprężarki z samochodu, rozebrania jej i dokładnego wyczyszczenia wszystkich jej elementów. Obudowę możemy czyścić przy pomocy piaskarki. Do wyczyszczenia pozostałych części, musimy użyć pralki ultradźwiękowej, ponieważ piaskarka mogłaby zrobić więcej zniszczeń na dość delikatnych częściach wewnętrznych turbosprężarki. Po wyczyszczeniu wszystkiego, możemy przystąpić do diagnozy. Od odpowiedniej diagnozy zależy sukces całej operacji. Jeśli wiemy już co zostało uszkodzone, to możemy zamówić nowe elementy turbosprężarki, które umożliwią nam przeprowadzenie regeneracji. Na częściach nie warto oszczędzać, ponieważ im lepsze części, tym dłużej podziała nam turbosprężarka. Musimy kupić także nowe uszczelki, ponieważ stare są już wysłużone i nie uszczelnią turbosprężarki tak jak powinny. Jeśli mamy już wszystko co jest nam potrzebne, to możemy zacząć składać turbosprężarkę. Powinniśmy to robić w skupieniu, aby wszystko zostało złożone w dobrej kolejności i tak jak trzeba. Po poprawnym złożeniu turbosprężarka będzie działać tak samo dobrze, jak wtedy gdy była nowa. Ostatnim krokiem jest ponowny montaż turbo w samochodzie.

Przeprowadzenie takiej regeneracji będzie nas kosztować od trzystu do sześciuset złotych. Jest to cena dużo niższa, niż cena nowej turbosprężarki. Jeśli zlecimy wykonanie takiej regeneracji profesjonalnej firmie, to cała usługa będzie trwała od dwóch do czterech dni roboczych. Znalezienie dobrego warsztatu, który chętnie podejmie się takiego zadania nie jest trudne. Wystarczy przeszukać internet, a napewno znajdziemy conajmniej kilka warsztatów, które są godne naszej uwagi.