Jak samemu zrobić świeczkę sojową?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak samemu zrobić świeczkę sojową?

Kuszące, zmysłowe zapachy to uczta dla zmysłów. Aromaty unoszące się w restauracji potrafią natychmiast sprawić, że klienci staną się głodni, a uwodzicielski zapach perfum może skutecznie zwrócić uwagę płci przeciwnej. Co więcej, nie ma nic bardziej relaksującego niż subtelny aromat ulubionego zapachu unoszący się podczas wieczornego odpoczynku ze świeczki zapachowej.

Świeczka sojowa — zrobić ręcznie czy kupić? 

świece sojowe robione ręcznieCoraz bardziej popularne stają się różne zajęcia opierające się na pracy manualnej, np. robienie na drutach, szycie czy tworzenie własnych naczyń. Robienie własnych świec sojowych w domu jest zaskakująco łatwe i niedrogie, a dodatkowo zyskuje się możliwość stworzenia indywidualnego zapachu, którego z pewnością nie znajdzie się w sklepie. Świece sojowe robione ręcznie to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Do ich wykonania potrzebne będą: szklane naczynie trzymające ciepło, drewniany knot, termometr, dzbanek, uchwyt na knot, olejek zapachowy i płatki wosku sojowego. Do dużego garnka należy dodać wodę i gotować do uzyskania średniego ogrzania. Następnie należy wlać płatki wosku sojowego do naczynia do nalewania, a następnie umieść naczynie w większym naczyniu z wodą – w stylu podwójnego kotła. Gdy wosk zacznie się topić, trzeba go wymieszać drewnianą łyżką i mieszać do momentu rozpuszczenia się płatków i uzyskania przezroczystości wosku. Później należy go zdjąć z ognia i pozwolić ostygnąć przez 5-10 minut. Idealna temperatura to 130-140, którą można sprawdzić specjalnym termometrem do wypieków. Na koniec, w celu uzyskania wspaniałego zapachu świecy wlewa się wybrany olejek zapachowy i miesza całość. 5 kropli olejku zapachowego lub 20 kropli olejku eterycznego to dobry początek do zrobienia jednej małej lub średniej świeczki zapachowej. Czekając, aż wosk ostygnie, można dodać knot i metalową zakładkę do każdego pojemnika. Po tym czasie wlewa się wosk do każdego pojemnika i wystarczy poczekać, aż wosk całkowicie stwardnieje (12-24 godziny). Zwykle zostawia się świece na noc. Po całkowitym utwardzeniu jest gotowa do użycia. Jeśli na górnej powierzchni pojawią się pęknięcia lub kratery, można użyć opalarki i okrężnymi ruchami przesuwać ją wokół całej świecy, a nie tylko miejsca z niedoskonałościami.

Jeśli ktoś chciałby dodać koloru do swoich świec sojowych, można dokupić płynne barwniki do świec, które zwykle dają pastelowe/jaśniejsze odcienie świec sojowych. Jeśli w domu są jakieś mniejsze, dodatkowe świece (lub nawet podgrzewacze), świetnie nadają się do zużywania resztek wosku sojowego, który jest nadal w stanie stopionym. Naturalne, pachnące świeczki sojowe własnej roboty są idealnym sposobem na uzyskanie przytulnej atmosfery w domu.