Jak spowolnić procesy starzenia

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak spowolnić procesy starzenia

Wraz z wiekiem pojawiają się pierwsze zmarszczki, skóra wiotczeje i opada. Lifting twarzy jest przeznaczony dla osób, które źle znoszą efekty starzenia, albo osoby, które starzeją się znacznie szybciej. Rewelacyjny jest dla skóry, która straciła już sprężystość, stała się obwisła i zmniejszyło się napięcie mięśniowe. Czy zabieg jest bolesny bądź jakie są zastrzeżenia liftingu, te pytania najczęściej sobie zadają kobiety, które boją się powikłań.

Na czym polega lifting twarzy

lifting twarzy w BielskuLifting twarzy polega na chirurgicznym zniwelowaniu efektów brzydkiego starzenia się. Lifting można podzielić na kilka części, można go wykonać w okolicach szyi oraz uszu, można wykonać cały lifting twarzy, można również wykonać lifting brwi albo środkowej części twarzy. Zabieg trwa od godziny do trzech godzin wszystko zależy jaki zabieg wybierzemy oraz jakich efektów wymagamy. Chirurg nacina skórę, przemieszcza ją i nadaje odpowiedni kształt oraz napina skórę, pozostały nadmiar skóry jest usuwany. Zabieg może zostać wykonany na miejscowym znieczuleniu oraz pod narkozą. W miejscach zakładane są szwy, które zdejmowane są po 7 dniach. Lekarze zazwyczaj zalecają aby po zabiegu do 48 godzin zostać w klinice. Po zabiegu zakładany jest również elastyczny, oddychający opatrunek. Po liftingu trzeba o siebie dbać, warto unikać słońca, nagrzewania twarzy, podobnie z wyziębieniem, ważne aby po zabiegu dużo odpoczywać, bo wtedy proces regeneracji przyspiesza. W dzisiejszy czasach bardzo modny jest radiowy lifting twarzy w Bielsku, jest przede wszystkim mniej inwazyjny i pozbawiony efektów ubocznych po zabiegu. Jedyna niedogodnością tej metody może być zaczerwienienie skóry, jednak w tym przypadku, aby być usatysfakcjonowanym z liftingu, trzeba przychodzić regularnie na 7 do 10 zabiegów. Kolejna metodą mniej inwazyjna to nici liftingujące w postaci długich i cienkich nitek z kwasu hialuronowego. Kwas wstrzykuje się w głębokie warstwy skóry, prostopadle do naturalnych linii napięcia skory. Zabieg z użyciem nici obejmuje podniesienie owali twarzy, podniesienie brwi, kącików ust. Pierwsze efekty liftingu widoczne są natychmiast i utrzymują się do 12 miesięcy.

Lifting jest bardzo skuteczna formą walki ze starzeniem. Twarz po tym zabiegu wygląda bardzo subtelnie, elegancko i świeżo. Nie jest tak inwazyjny jak przykładowo botoks, który napełnia naszą twarz. Ceny liftingów wahają się od 5 tysięcy do 15 tysięcy złotych. Wszystko zależy od lekarza,jego doświadczenia albo od sprzętu. Osoby, które mają przeciwwskazania do stosowania klasycznego liftingu, mogą skorzystać z nici albo radiowego liftingu. Wszystkie metody są tak samo skuteczne.