Jak usunąć wykwit wapienny z kostki brukowej?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak usunąć wykwit wapienny z kostki brukowej?

Płyty chodnikowe i drogi pokryte kostką brukową na wiele lat zachowują estetyczny wygląd. Jednak zdarza się często, że pojawiają się w różnych miejscach wykwity wapienne. Spędzają sen z powiek właścicielom gruntów, którzy chcieliby sami usunąć plamy w kolorze bieli i szarości. Tymczasem wykwit z wapienia po opadach lub chemicznych środkach warto usunąć z pomocą profesjonalnej ekipy czyszczącej, która dysponuje dodatkowo wysokiej jakości środkami czyszczącymi, konserwującymi i impregnującymi nawierzchnię z bruku.

Skuteczne techniki walki z wapiennymi wykwitami

usuwanie wykwitów wapiennych na kostce brukowejW sklepach z chemią budowlaną można znaleźć wiele preparatów zabezpieczających bruk przed różnego typu wykwitami. W przypadku klasycznej kostki z naturalnego kamienia, czyli np. granitu, może pojawić się zielona narośl. Są to glony i mchy powstające jako reakcja na wilgoć i zmienną pogodę. Jednocześnie jeszcze inny typ plam i zabrudzeń betonowych nawierzchni, to wykwity z wapienia. Jeśli pyl, kurz i opady atmosferyczne zmieszają się ze sobą, wówczas dochodzi do samoistnego tworzenia się białawych plam. Skuteczne usuwanie wykwitów wapiennych na kostce brukowej polega na zastosowaniu odpowiednich preparatów chemicznych. Można je kupić w intrenecie lub sklepach z chemia budowlaną. Dobrym rozwiązaniem jest także sezonowe wynajmowanie ekipy czyszczącej bruk. Specjaliści od kostki, chodników i placów oraz ulic brukowych, dysponują wydajnym sprzętem pozwalającym szybko i sprawnie usunąć białawe plamy z wszelkiego typu nawierzchni. Gdzie szukać dobrych fachowców od usuwania zabrudzeń na kostce brukowej? Tego typu ekipy przyjmują zlecenia zarówno w większych miastach, jak i dojeżdżają do klienta. Na stronach internetowych warto zapoznać się z ofertą firm czyszczących bruk z wykwitów wapiennych. Jednocześnie ceny tego typu usług uzależnione są od czyszczonej powierzchni. Zarówno w publicznych miejscach, jak i na posesjach prywatnych warto zadbać o estetyczny wygląd brukowych nawierzchni wykładanych kostką lub dużymi płytami.

Chodniki, place, ulice i ogrody wysadzane kostka brukową wymagają okresowego oczyszczania. Powodem są różnorakie osady, np. wykwity wapienne na nawierzchniach brukowych. Beton lub kamień naturalny, narażone są na nieustanny kontakt z osadami, kurzami, zabrudzeniami. Z tego właśnie względu warto powierzyć czyszczenie wykwitów specjalistom wykwalifikowanym w usuwaniu wykwitów wapiennych. Po czyszczeniu nawierzchnie z kostki lub płyt są dodatkowo zabezpieczane, czyli dobrze zaimpregnowane na przyszłość.