Jak wybierać agregaty prądotwórcze?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak wybierać agregaty prądotwórcze?

Sposób dobierania agregatów prądotwórczych powinien być tak realizowany, aby mogły zasilać wszystkie albo wybrane urządzenia w danym fragmencie sieci. Z tego powodu parametry danego agregatu powinny być zawsze oceniane w kontekście potrzeb konkretnych użytkowników. Chodzi zarówno o kwestie sposobu zasilania silnika, jak i jego konkretnej budowy. Z tego powodu warto dowiedzieć się dokładniej, w jaki sposób działa agregat prądotwórczy i jakie jego modele są dostępne na rynku. Jak dobrać wynajmowany agregat?

Dobór wydajnego agregatu prądotwórczego

wydajne agregaty prądotwórcze wrocławNajważniejszą częścią agregatu jest silnik spalinowy, który może być zasilany benzyną, olejem napędowym albo skroplonym gazem. Istotna jest także prądnica, czyli zespół mechanizmów, które zamieniają ruch tłoków w procesie indukcji na prąd elektryczny w uzwojeniu. W dalszych etapach energia elektryczna może być przekazywana do wybranego fragmentu sieci energetycznej albo w sposób bezpośredni do konkretnego urządzenia. Szczegóły techniczne budowy agregatu mogą być bardzo zróżnicowane, co wynika z odmiennych cech poszczególnych rodzajów silników oraz specyfiki danego urządzenia. Gdy chcemy wynająć wydajne agregaty prądotwórcze wrocław jest odpowiednim miastem. W zależności od rodzaju zastosowania, agregat powinien dostarczać prąc o odpowiednim napięciu. Standardowo wyróżnia się dwa rodzaje, czyli agregaty jednofazowe 230V oraz agregaty trójfazowe 400V. Agregaty jednofazowe są wystarczające w domu, aby podtrzymać pracę sprzętu RTV czy AGD i oświetlenia. Natomiast w przypadku budowy zazwyczaj lepszym wyborem jest agregat prądotwórczy trójfazowy, ponieważ są tak użytkowane większe elektronarzędzia elektryczne maszyny budowlane zasilane z siły. Oprócz pożądanego napięcia agregatu, warto także sprawdzić jego moc. Napięcie bowiem będzie warunkowało możliwość uruchomienia danego urządzenia przy konkretnej charakterystyce prądu, natomiast moc agregatu będzie decydowała o tym, czy prądnica będzie w stanie zasilić konkretne urządzenia poprzez dostarczenie im wymaganej ilości energii. Moc jest podawana na tabliczce znamionowej urządzenia i jej jednostką jest kW.

Niektóre modele mają podawaną moc przy pełnym obciążeniu oraz maksymalnym spalaniu, inne przy spalaniu na poziomie 75%. Sama moc agregatu powinna być większa, niż moc wszystkich urządzeń elektrycznych, które ma zasilać. Dodatkowo do obliczenia maksymalnego poboru energii należy wziąć pod uwagę moc maksymalną, a nie znamionową. Jeżeli agregat może zasilić urządzenia jednofazowe oraz trójfazowe, moce poszczególnych odbiorników powinno się zsumować oddzielnie dla każdego napięcia oraz porównać z mocą prądnicy.