Jak wybrać dobry elektrozawór?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak wybrać dobry elektrozawór?

Tworzenie systemu nawadniania na naszej działce, plantacji, czy w ogrodzie może być dużym wyzwaniem. Wynika to w znacznej mierze z tego, że musimy precyzyjnie ustalić, ja duży obszar będziemy musieli podlać. Dodatkowo powinniśmy wybrać optymalny rodzaj i system nawodnienia danej powierzchni. Rynek oferuje wiele różnych metod nawadniania. Każda z nich może być ciekawym rozwiązaniem, które ułatwi nam przeprowadzenie optymalnego nawadniania naszych upraw. 

Dostępne elektrozawory na rynku

elektrozawór rain birdCiekawym rozwiązaniem jest możliwość łączenia poszczególnych elementów systemu nawadniania. Idealnie nadawał się będzie do tego elektrozawór rain bird. Elektrozawór jest urządzeniem, który służy do obsługi systemów nawadniania. Umożliwia on po uprzednim podłączeniu do systemu nawadniania otwieranie i zamykanie przepływu wody. W praktyce dzięki jego zastosowaniu możemy odciąć dopływ wody poprzez system nawadniania do danego obszaru naszej działki. Elektrozawór możemy włączać i wyłączać automatycznie, albo ręcznie. Wszystko zależy od tego, jak będzie nam wygodniej. Ponadto stosując elektrozawory mamy możliwość ciągłego kontrolowania strumienia wody. Dzięki temu rozwiązaniu nasze rośliny zostaną podlane w sposób optymalny. Uchroni je to zarówno przed wyschnięciem, ale także przed zgniciem. Decydując się na kupno elektrozaworu otrzymamy instrukcję montażu. Jest ona niezwykle prosta i intuicyjna. Większość nowoczesnych elektrozaworów wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw polimerowych. Dzięki temu cała konstrukcja jest lekka, ale zarazem wytrzymała. Pozwala to na łatwiejszy montaż oraz transport. Do montażu zaworu konieczne są klucze oraz śrubokręty. To dzięki nim mamy możliwość zamocowania całego zaworu w danym miejscu. Montaż następuje poprzez przymocowanie odpowiednich końcówek. Niektóre z nich mocujemy we właściwy sposób do źródła wody, inne z kolei możemy połączyć z danymi elementami systemu nawadniania, ale także przytwierdzić je do danych powierzchni.

Dzięki takiemu zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań możemy mieć pewność, że cała konstrukcja systemu nawadniania nie ulegnie uszkodzeniu. Woda przepływająca przez zawór wytwarza bowiem ciśnienie o mocy kilku barów. Dla słabych zaworów może to oznaczać ich poważne uszkodzenie lub uszkodzenie całego systemu nawadniającego. Cena dobrego elektrozaworu waha się zazwyczaj od kilkudziesięciu złotych za sztukę do kilkuset złotych za jedną sztukę. Wszystko zależy od tego jakiej firmy zawór planujemy kupić, a także od tego, jak duży on jest.