Jak zakonserwować pomnik?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak zakonserwować pomnik?

Nagrobki cmentarne to w naszej kulturze część oddawania zmarłym szacunku. Staramy się, by bliscy, którzy nie są już z nami, posiadali piękne nagrobki, upamiętniające ich istnienie. Pomimo że staramy się jak najlepiej dbać o płyty granitowe, z których najczęściej zbudowane są nagrobki – czas jest ich największym wrogiem. Z biegiem lat stają się szare i wypłowiałe, a my zobowiązani jesteśmy do skorzystania z usług profesjonalnej firmy czyszczącej. 

Czyste nagrobki cmentarne

czyszczenie nagrobków szczecinFirmy kamieniarskie, poza podstawowymi usługami wykonywania i projektowania nagrobków, zajmują się też często renowacją i odnawianiem starych płyt, które w gruncie rzeczy wciąż nadają się do użytku. Jeśli interesuje nas profesjonalne i fachowe czyszczenie nagrobków Szczecin jest miastem, w którym znajdziemy odpowiednie firmy. Usługi renowacji można przeprowadzić na niemal każdym nagrobku, nawet tym, który posiada już wiele lat i wydawałoby się, że najlepszą opcją będzie postawienie na jego miejscu nowego. Nie wszystkich stać jednak na zakup nowego nagrobka, ponieważ ceny wahają się od 3 tysięcy złotych, aż do nawet 10 tysięcy złotych. Renowacja obejmuje nie tylko czyszczenie odpowiednimi środkami chemicznymi, a także naprawę uszkodzonych części czy ich dobudowanie, dzięki czemu nie musimy posiadać dużych nakładów finansowych, by uczynić nagrobek naszych bliskich ładnym i estetycznym. Firmy czyszczące nakładają na płyty nagrobkowe specjalne środki, które zabezpieczają pomnik przed późniejszym, często destrukcyjnym wpływem deszczu lub śniegu. Dzięki temu pomniki są trwalsze i wytrzymalsze, z powodzeniem posłużą jeszcze wiele lat. Ich odpowiednio przeprowadzona renowacja i konserwacja pozwala na łatwiejsze w późniejszym czasie czyszczenie, którego podejmujemy się sami. Warunkiem jest jednak regularne pozbywanie się osadu i zanieczyszczeń. Warto więc wynająć usługi renowacji nie tylko wtedy, gdy pomnik jej wymaga, lecz także po to, by uniknąć jego rozpadu w najbliższych latach. Regularna konserwacja pomnika gwarantuje jego doskonały wygląd, niezależnie od warunków pogodowych. 

Renowacja nagrobków to standardowa usługa, którą możemy zamówić u firm kamieniarskich. Przyczynia się ona do dłuższej żywotności pomnika, a także zwiększenia jego odporności na wodę czy piasek. Niezależnie od warunków pogodowych, mamy gwarancję zawsze dobrze wyglądającej płyty nagrobkowej, która nie ulega zniszczeniu tak szybko, jak te, które nie są poddawane regularnej renowacji. To również świetna alternatywa dla tych, których nie stać na zakup nowego pomnika.