Jak ziemia okrzemkowa wpływa na zdrowie?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak ziemia okrzemkowa wpływa na zdrowie?

Ziemia okrzemkowa to biały proszek pozyskiwany ze szczątków alg występujących w korytach rzek i jeziorach. Ziemia okrzemkowa jest często używana jako bezpieczny środek odstraszający owady na przykład pchły zamieszkujące dom, ale ma też inne, mało znane, unikalne właściwości. O których dowiemy się w poniższym artykule.

Do czego przydatna jest ziemia okrzemkowa?

opłacalna spożywcza ziemia okrzemkowaOd lat 60. XX wieku ziemia okrzemkowa jest powszechnie używana do produkcji pasty do zębów, klarowania wina i piwa oraz jako naturalny środek na szkodniki. Z pewnością wielu z nas jadło pokarmy zawierające trochę ziemi okrzemkowej, nawet o tym nie wiedząc! Ale nie martwmy się tym! Jest bezpieczna do spożycia, w tym dla kobiet w ciąży. Czasami ludzie utożsamiają ziemię okrzemkową o jakości spożywczej z przemysłową. Ale ziemia okrzemkowa spożywcza różni się od przemysłowej, która służy do czyszczenia basenów. Przemysłowa postać ziemi okrzemkowej jest toksyczna dla ludzi i należy jej unikać. Opłacalna spożywcza ziemia okrzemkowa jest oczyszczona, obojętna i nieszkodliwa. Dla organizmu ludzkiego, a nawet dla zwierząt ziemia okrzemkowa jest użyteczną substancją. Wiąże się z niechcianymi toksynami w przewodzie pokarmowym, a nawet jest stosowany jako środek do mycia skóry. Co do niechcianych owadów, to zupełnie inna historia. Wiele osób używa ziemi okrzemkowej jako naturalnego pestycydu. Niektóre źródła twierdzą, że ziemia okrzemkowa pokarmowa jest lekiem na wszystko, od pasożytów po wirusy. Zwalcza wolne rodniki, remineralizuje kości i zatrzymuje procesy starzenia. Ziemia okrzemkowa zwalcza pchły, pluskwy, karaluchy i mrówki. Wystarczy posypać cały dom pudrem, a problem zostanie wkrótce rozwiązany. Ale nie używajmy produktu bez wyraźnej potrzeby: pamiętajmy, że wszystkie owady są ważnym elementem ekosystemu naszej planety! Aby zatrzymać rozmnażanie się pcheł, kilka razy dziennie posyp dywan i inne miękkie powierzchnie ziemią okrzemkową. Podczas obsługi należy nosić maskę przeciwpyłową, aby uniknąć podrażnienia układu oddechowego. Po przetworzeniu odczekaj około godziny, a następnie odkurz. Powtarzaj procedurę kilka razy dziennie przez cztery dni, aż pchły znikną.

Dwutlenek krzemu jest potrzebny skórze, zębom i włosom. Krzemionka może przyspieszyć wzrost włosów i wzmocnić je. Skóra potrzebuje również krzemionki, a jej niedobór może prowadzić do wysuszenia skóry. Istnieją również dowody na związek między spożyciem krzemu w diecie a poprawą gęstości mineralnej kości. Jedna z teorii mówi, że krzem pomaga organizmowi w syntezie kolagenu.