Jak znaleźć hotel na korporacyjną konferencje?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak znaleźć hotel na korporacyjną konferencje?

 

Czy zorganizowanie firmowego zebrania albo narady to trudne zadanie? I kto się powinien zajmować organizacją takich eventów w firmach? Na pewno nie jest łatwo – będąc właścicielem dużej firmy – przygotować samodzielnie firmowe zebranie, szkolenie lub firmową konferencję. W dużych korporacjach takimi kwestiami zajmują się specjaliści od marketingu. Najczęściej oni przygotowują wszystko co się wiąże z firmowymi eventami. W średnich i dużych firmach za organizację konferencji czy szkolenia odpowiadają najczęściej sami właściciele.

Konferencja tylko na odpowiedniej sali

konferencje lubuskieSkupmy się jednak na tym jak zorganizować taką firmową konferencję w sposób profesjonalny i jak zrobić to najłatwiej. Bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, chociaż skala trudności zależy oczywiście od tego jak wielu pracowników czy gości ma w takiej konferencji wziąć udział. Im więcej zaproszonych na konferencję gości tym większe wyzwanie przed organizatorem. Jeśli trzeba zorganizować zebranie dwudniowe to również trzeba zupełnie inaczej do wszystkiego podejść. W każdym razie do ilości zaproszonych gości i charakteru zebrania trzeba dopasować odpowiednią salę, na której zostanie taka konferencja zorganizowana. Ponoć najłatwiej organizuje się duże konferencje Lubuskie, bo w tym województwie jest największy wybór jeśli chodzi o hotele i sale konferencyjne. Dlaczego piszemy o hotelach? Bo tak naprawdę to salę konferencyjną najczęściej można wynająć tylko i wyłącznie przy hotelach lub centrach biznesowych. Natomiast hotele mają ten ogromny plus, że można w nich od razu zarezerwować dla pracowników noclegi. Jeśli organizujemy konferencję dwudniową to wiadomo przecież, że do tego trzeba jeszcze zorganizować noclegi i wyżywienie. Taką pełną ofertą obsługi konferencji możemy znaleźć tylko i wyłącznie w hotelach. Jest jeszcze takie rozwiązanie, że konferencje organizuje się w jakimś centrum biznesowym a noclegi w pobliskim hotelu. Tyle tylko, że to mało dogodne rozwiązanie dla uczestników konferencji, którzy muszą się potem masowo przemieszczać.

Znalezienie hotelu na firmowe zebranie jest dzisiaj bardzo łatwym zadaniem. W internecie są przecież różne wyszukiwarki, które umożliwiają znalezienie miejsca na konferencję w kilka minut. Tyle tylko, że ktoś się tym musi odpowiednio zająć. Bo znalezienie hotelu na konferencję a zorganizowanie kompleksowo konferencji to dwie różne kwestie. W pierwszym przypadku to kwestia kwadransa a w drugim przypadku może to być kwestia nawet kilku dni. Bo dogadanie wszystkich szczegółów może tyle potrwać.