Jak znaleźć wymarzoną lampę nad stół?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jak znaleźć wymarzoną lampę nad stół?

W moim życiu rodzina i wszystkie rodzinne spotkania odgrywały niezwykle ważną rolę. Nie mogłabym wyobrazić sobie jakichkolwiek świąt bez wizyty najbliższych. Pamiętam, że mama zawsze przygotowywała puszysty sernik z kawałkami pomarańczy i sytą sałatkę z warzywami. Podczas każdej uroczystości najważniejszym miejscem w naszym domu była jadalnia. Dlatego kiedy zaczęłam projektować własny dom, wiedziałam, że to pomieszczenie musi być wyjątkowe.

Dlaczego lampy to coś więcej niż dekoracja?

nowoczesne lampy nad stółPrzez bardzo długi czas zastanawiałam się, czy nie zatrudnić profesjonalnej osoby do projektowania wnętrz. Musiałam jednak pamiętać, że mój budżet na remont nie należy do zbyt dużych, dlatego ostatecznie zdecydowałam, że całą jadalnię zaprojektuję sama. Dzisiaj wiem, że to była jedna z moich najlepszych decyzji. Przed budową domu nie wiedziałam, że dekoracje oraz szczegóły mogą odgrywać tak dużą rolę i tak bardzo zmienić oblicze całego pomieszczenia. Kiedy pierwszy raz wybrałam się do sklepu budowlanego, nie mogłam się oderwać od działu z oświetleniem. Większość lamp była niezwykle stylowa, niektóre wyróżniały się święcącymi kryształkami, a inne przyciągały spojrzenie dzięki surowemu, ale za to bardzo nowoczesnemu wyglądowi. Dlatego też uznałam, że w mojej jadalni świetnie się sprawdzą nowoczesne lampy nad stół. Zależało mi przede wszystkim na praktycznym rozwiązaniu, które jednocześnie doda pomieszczeniu elegancji i sprawi, że goście dobrze się poczują przy wspólnej kolacji. Zdecydowałam się na lampę, której światło było dosyć rozproszone, dzięki czemu nie musiałam martwić się o to, że podczas posiłku kogokolwiek będzie raziło zbyt mocne oświetlenie. Kolejnym krokiem był dobór odpowiedniego rozmiaru. Wbrew pozorom okazało się to trudniejsze, niż przypuszczałam. Sprzedawca ostrzegł mnie, że jeśli wybiorę zbyt dużą lampę, to mogę zbytnio przytłoczyć całą przestrzeń i sprawić, że wnętrze nie będzie w ogóle przytulne. Nie miałam bardzo dużej jadalni, dlatego uznałam, że lepiej sprawdzą się trzy niewielkie lampki zamiast jednej dużej. Kiedy wiozłam je do domu, trochę obawiałam się efektów. Na szczęście po skończonym remoncie okazało się, że była to świetna decyzja. Okrągły kształt lampek idealnie pasował do kształtu stołu, który także nie miał żadnych ostrych krawędzi. Co więcej, ich czarny kolor przełamał nieco kolorystykę całej jadalni, która była urządzona w jasnych barwach. Kiedy dodałam jeszcze kilka ciemniejszych dekoracji, cały pokój wyglądał niesamowicie i nie mogłam się już doczekać pierwszej wizyty moich gości.

Podczas pierwszych świąt w nowym domu postanowiłam zaprosić do siebie całą rodzinę. Dokładnie posprzątałam wszystkie pokoje i spędziłam bardzo dużo czasu w kuchni, starając się, by goście byli zadowoleni. Kiedy przyszły pierwsze osoby, były zachwycone moim domem, a w szczególności jadalnią. Ciepłe i rozproszone światło sprawiło, że wnętrze było bardzo przytulne, a dekoracje dodały mu charakteru. Wszyscy byli zadowoleni ze świątecznej kolacji, a wesołe rozmowy trwały jeszcze przez kilka długich godzin.