Jaką igłę do maszyny wybrać?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jaką igłę do maszyny wybrać?

Szycie maszynowe jest bardzo popularne, nie tylko w profesjonalnych zakładach krawieckich. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że aby zajmować się szyciem, trzeba pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Przede wszystkim chodzi tutaj o akcesoria do maszyn do szycia.

Czym kierować się wybierając igłę do maszyny?

igła do maszyny schmetzSzycie maszynowe z biegiem czasu cieszy się coraz większą popularnością. Początkowo koszt zakupu nowej maszyny do szycia był tak wysoki, ze osoby nie związane bezpośrednio z krawiectwem, nie mogły sobie pozwolić na taką inwestycję. Również ceny odpowiednich nici były bardzo wysokie. Z czasem jednak, ceny nawet tych markowych maszyn, jak na przykład Schmetz, spadły na tyle, że szycie maszynowe stało się bardzo popularnym hobby. Oczywiście, należy pamiętać, że koszt zakupu samej maszyny to nie wszystko. Urządzenie to wymaga od czasu do czasu dodatkowych inwestycji – często potrzebna będzie na przykład nowa igła do maszyny Schmetz, gdy ta fabryczna ulegnie zużyciu. Kiedy najlepiej zdecydować się na zakup nowej igły? Jak się okazuje, wymiany tej trzeba dokonywać bardzo często, nawet jeżeli na pierwszy rzut oka, igła nie wykazuje jeszcze żadnych oznak zużycia. Tymczasem doświadczenie wskazuje, że już po kilku godzinach nieprzerwanej pracy igła w maszynie do szycia może ulec poważnemu uszkodzeniu, lub tez zużyciu. To z kolei może być przyczyną poważnych problemów, o ile nie zdecydujemy się na wymianę takiej igły. Podstawowe problemy z tym związane to przede wszystkim przepuszczanie ściegów, a także zrywanie nic. Gdy zauważymy tego typu problemy, to jednoznaczna oznaka, że igła w naszej maszynie musi być jak najszybciej wymieniona na nową. Wybór nowej igły do maszyny do szycia jest zaś stosunkowo prosty, o ile wiemy, z jakim typem igły nasze urządzenie współpracuje. Większość z nich posiada igły z kolbą półpłaska, również gdy mowa o markowych modelach maszyn do szycia. Dobór odpowiedniej igły jest niezmiernie istotny. Po pierwsze, ogranicza to do minimum przypadki ściągnięcia materiału, czy tez na przykład zrywania się nici. Po drugie zaś, umożliwia to znacznie bardziej sprawne i bezproblemowe szycie, porównując to z szyciem maszynowym, przy wykorzystywaniu niekompatybilnej igły.

Szycie maszynowe może być naprawdę wspaniałym hobby o ile korzystamy z profesjonalnych maszyn do szycia, jak również akcesoriów. Bardzo ważne jest więc, aby wiedzieć, jakie akcesoria, takie jak na przykład igły, będą idealnie dopasowane do naszego modelu maszyny. Warto także wiedzieć, w jakim etapie najlepiej dokonać ich wymiany.