Jaka osłonka na łóżeczko dla dziecka?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jaka osłonka na łóżeczko dla dziecka?

Sen to bardzo ważny element rozwoju każdego dziecka, dlatego jako rodzice naszym obowiązkiem jest czuwać nad jego bezpiecznym przebiegiem. Wśród wielu pomocnych gadżetów na rynku, jednym z najpopularniejszych jest ochraniacz do łóżeczka. Dzięki niemu nasze dziecko, jak i my sami możemy przespać noc spokojnie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ochraniacza?

Bezpieczny ochraniacz do łóżeczka

osłonka na łóżeczkoW wielu sklepach podczas zakupu łóżeczka dla dziecka możemy znaleźć gotowe komplety pościeli oraz ochraniaczy na szczebelki, czy też całej wyprawki do wózka, idealna podczas spacerów. Zazwyczaj ochraniacze szyte są z miękkiego materiału, w kształcie prostokąta, a jego głównym zadaniem jest ochrona dziecka przed zaklinowaniem się pomiędzy szczebelkami lub uderzeniem. Producenci oferują wybór bogatej kolorystyki, ciekawych wzorów czy dodatkowych ozdób zarówno dla dziewczynek, jak i chłopczyków, dlatego z pewnością każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha. Osłonka na łóżeczko umieszczana jest za pomocą wstążek lub rzepów po wewnętrznej stronie łóżeczka. Z łatwością możemy w każdej dowolnej chwili usunąć ochraniacz i wyprać w pralce, by utrzymać go w czystości. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze ochraniacza na łóżeczko? Po pierwsze to materiał, z jakiego został wykonany, który nie odgniata się, jest miękki i ciepły. Najczęstszym materiałem, który użyty jest do uszycia osłonki, jest gąbka obszyta gładkim i miękkim bawełnianym materiałem. Musimy również zwrócić uwagę na długość osłonki, ponieważ mamy do wyboru materiał zakrywający całe łóżeczko lub tylko jego część. Ochraniacz powinien być w sposób trwały przymocowany do łóżeczka, dlatego sposób jego wiązania nie jest bez znaczenia. Ostatnia kwestia to estetyka, dlatego kolor i wzór powinien być łagodny, tak by dziecko się nie przestraszyło. Często wybierane są ochraniacze w kolorach kontrastowych – czarnych, białych lub czerwonych, które świetnie wpływają na rozwój wzroku dziecka. Jest to idealne rozwiązanie, by uniknąć nieprzewidzianego nieszczęścia. Ochraniacze w szczególności bardzo przydatne są dla starszych dzieci, które zaczynają w pewnym czasie coraz więcej się ruszać i przewracać na boki w łóżeczku.

Pomimo że zamontujemy ochraniacze, nie możemy zapominać o tym, że zawsze powinniśmy doglądać dziecko podczas snu. Dla każdego rodzica bezpieczeństwo dziecka przecież jest najważniejsze, dlatego powinno być stawiane zawsze na pierwszym miejscu. Ze względu na szeroką ofertę, możemy materiał i wzór dopasować do pozostałej aranżacji pokoju.