Jaki program do faktur w małej firmie?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jaki program do faktur w małej firmie?

 

Wystawianie faktur to obowiązek każdej firmy, która sprzedaje swoje usługi lub produkty innym podmiotom gospodarczym. Faktura jest dokumentem, który potwierdza sprzedaż. Jest też niezbędna do rozliczeń księgowych i podatkowych, dlatego każda firma takie faktury musi wystawiać. Małe firmy również wystawiają faktury, a ich ilość zależy od ilości transakcji sprzedaży dla innych firm. Dzisiaj większość firm wystawia faktury elektroniczne za pomocą programów komputerowych albo aplikacji na smartfona.

Dla małych firm wystarczą darmowe programy

jaki program do fakturowania dla małej firmyProgramów do fakturowania jest bardzo wiele, dzięki czemu każdy przedsiębiorca prowadzący małą firmę znajdzie coś dla siebie. Nie oznacza to, że trzeba ściągnąć na komputer kilka programów i każdy wypróbować. Wystarczy poczytać opinię innych użytkowników o programie albo przejrzeć jego instrukcję obsługi, czyli tak zwany manual. Dzięki temu można sobie wyrobić swoją opinię na temat programu, którego będziemy używać. Zastanawiając się nad tym jaki program do fakturowania dla małej firmy wybrać można również zasięgnąć opinii znajomych przedsiębiorców, którzy już używają takich programów. Ważne, żeby wybrać program, który będzie w pełni funkcjonalny ale jednocześnie będzie niedrogi. I tutaj można się pozytywnie zaskoczyć, ponieważ jest bardzo wiele darmowych programów. Niektóre z nich oferują naprawdę spore funkcjonalności, ale w zamian za bezpłatne używanie będzie trzeba obejrzeć kilka wyskakujących reklam. Są też programy darmowe i bez reklam, ale mogą być ograniczone do kilku bądź kilkunastu faktur miesięcznie. Dla małej firmy, która wystawia kilka faktur to w zupełności wystarczy. Takie programy w zupełności wystarczą tym, którzy w ramach własnej działalności gospodarczej wykonują tak zwane samozatrudnienie. W takich przypadkach wystawia się maksymalnie kilka faktur miesięcznie przeważnie tylko dla jednego podmiotu. Prowadząc małą firmę można wystawiać faktury elektronicznie i nawet nie trzeba ich drukować. Wystarczy wysłać je pocztą elektroniczną i będzie to tak samo ważny dokument, jak ten dostarczony osobiście.

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą lub małą firmę warto skorzystać z programu, w którym łatwo i szybko wystawia się faktury. Takie programy można pobrać z internetu, ale wcześniej warto zobaczyć ich instrukcję i możliwości, jakie oferują. Wiele programów jest darmowych. Nawet jeśli mają ograniczoną funkcjonalność to dla małej firmy może ona być w zupełności wystarczająca. O opinię na temat programów do faktur można też zapytać znajomych przedsiębiorców.