Jaki rodzaj księgowości wybrać dla firmy?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jaki rodzaj księgowości wybrać dla firmy?

 

Zawsze, kiedy zakładamy działalność gospodarczą, to musimy zdecydować czy chcemy wygrać księgowość online czy też decydujemy się na księgowość tradycyjną. Zawsze, kiedy decydujemy się na usługi księgowe to biuro odpowiada za prowadzenie wszelkich rozliczeń z urzędem skarbowym, a także z zusem. W naszym imieniu będzie księgowy składał odpowiednie deklaracje do urzędu i dlatego nie musimy się niczym przejmować. Możemy również doradzić się w kwestii związanej z optymalizacją podatkową.

Księgowość tradycyjna czy internetowa?

księgowość dla firmTradycyjna księgowość jest bardzo popularnym modelem rozliczeniowy w wielu firmach. Jednak coraz rzadziej przedsiębiorcy decydują się na to, aby samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy, ponieważ wiąże się to z bardzo dużą odpowiedzialnością, a także ryzykiem, że popełnią jakikolwiek błąd. Kiedy decydujemy się na usługi księgowe, to firma przejmuje wszystkie nasze obowiązki związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych i w ten sposób mamy dodatkowo dla siebie czas, który możemy przeznaczyć na rozwój firmy. Na czym polega tradycyjna księgowość w firmie? Księgowość tradycyjna polega na tym, że wszystkie dokumenty przedsiębiorca musi dostarczyć osobiście do biura rachunkowego albo wysłać je pocztą. Możemy również takie dokumenty przesłać przez kuriera i później po rozliczeniu otrzymamy informacje związaną z podatkiem do zapłacenia, a także składkami na ubezpieczenie. Na terenie całego kraju znajdziemy wiele biur rachunkowych oferujących profesjonalną księgowość dla firm. W czym dokładnie pomoże nam biuro rachunkowe? Przedsiębiorcy bardzo rzadko decydują się na to, aby zatrudnić księgową na pełny etat, ponieważ jest to bardzo duży koszt dla właściciela firmy. Zdecydowanie tańsza jest obsługa biur rachunkowych, ponieważ wtedy możemy liczyć na wystawianie i przechowywanie faktur, a także wypełnianie księgi przychodów i rozchodów. Dodatkowo księgowy zajmie się prowadzeniem ewidencji i rejestrów, a także sporządzaniem niezbędnych deklaracji podatkowych. Firma rachunkowa będzie również w naszym imieniu kontaktować się z urzędnikami, a także może dla nas prowadzić również rozliczenia związane z wynagrodzeniami dla pracowników.

Jeżeli nie chcemy tracić czasu na dostarczanie dokumentów osobiście do biura rachunkowego, to dobrym rozwiązaniem jest księgowość online. Wtedy wszystkie dokumenty przesyłane przez internet bardzo szybko i bez wychodzenia z biura. Możemy również na bieżąco śledzić to, co dzieje się w naszej księgowości, ponieważ mamy dostęp do specjalnego panelu gdzie widnieją wszystkie rozliczenia naszej firmy. Księgowość tradycyjna oraz księgowość online ma swoje wady oraz zalety.