Jaki susz konopny jest najlepszy?

Jesteśmy biurem architektonicznym z wieloletnim doświadczeniem. Chętnie sporządzimy projekt dla Ciebie!

Jaki susz konopny jest najlepszy?

Stosowanie suszu konopnego niesie z sobą szereg walorów prozdrowotnych. W badaniach naukowych dowiedziono bowiem, że CBD, jakie wchodzi w jego skład wykazuje działanie przeciwbólowe, antynowotworowe, przeciwzapalne, antydepresyjne, przeciwlękowe i przeciwpsychotyczne. Toteż istnieją dziesiątki zespołów chorobowych, które zwalcza. 

Sposoby przyjmowania suszu konopnego

susz konopnyPalenie suszu konopnego nie jest najlepszym sposobem, ponieważ w ten sposób dostarczamy do organizmu substancje smoliste oraz multum związków kancerogennych. Zatem jaki jest sens przyjmowania CBD, skoro jednocześnie się podtruwamy? Oczywiście żaden, dlatego należy poszukać alternatywnych sposobów na przyjmowanie suszu CBD. Najwięcej możliwości daje nam właśnie medyczna marihuana, ponieważ możemy ja przyjmować na najwięcej sposobów. Jednym z nich jest oczywiście sporządzanie esencjonalnych naparów do picia. Działanie takiego naparu jest dokładnie takie samo, jak działanie CBD, jednak dodać możemy do tego walor relaksujący i odprężający. Inną opcją jest przygotowywanie wypieków z zawartością medycznej marihuany. Mają one bardzo unikalny walor smakowy, a efekt ich działania może się utrzymywać nawet pięć-sześć godzin. Natomiast najlepszym sposobem, bo najbardziej efektywnym, jest waporyzacja. Jest to proces, w którym susz konopny zostaje nie spalony, a odparowany. Bowiem temperatura spalania jest dla suszu CBD zdecydowanie za wysoka i zanim uwolnią się wszystkie aktywne składniki, ulega on spopieleniu. Natomiast w przypadku waporyzacji susz jest jedynie podgrzewany do bardzo wysokiej temperatury, dzięki czemu wydziela się gęsta, bogata w składniki aktywne, para wodna, którą należy się inhalować. Jest ona wolna od substancji smolistych, a także od większości związków kancerogennych powstających w procesie spalania. Pewną przeszkodą jest koszt urządzeń do waporyzacji, ale zdecydowanie warto szarpnąć się na taki zakup, bowiem nie tylko poprawimy stan swoich dróg oddechowych, ale także oszczędzimy sporo na suszu. Czemu? Ponieważ w przypadku waporyzacji, by poczuć maksymalny efekt, potrzeba bardzo małych ilości suszu, najczęściej nie większych, niż dwie dziesiąte grama – bowiem tyle mieści komora grzewcza większości waporyzatorów.

Zakup medycznej marihuany jest zdecydowanie dobrym pomysłem, jednak nad sposobem jej przyjmowania trzeba się nieco dłużej zastanowić. Wszak każdy ma swoje preferencje i oczekiwania. Ze swojej strony mogliśmy jedynie zasugerować najbardziej korzystne rozwiązania, które sprawdzają się w przypadku większości konsumentów medycznej marihuany CBD.